Şirketinizi büyütmek için ‘Outsource’ yatırımı neler sunar?

Küçük ve orta ölçekli şirketler, piyasaların acımasız rekabetinde hayatta kalmak için teknolojiye sığınmak zorunda. Peki, şirketinizin bünyesinde teknoloji yatırımı barındırmak yerine Outsource ne kadar mantıklı bir çözüm?

Dünya çapında 90’lardan bu yana etkin olarak kullanılan Outsource kavramını ülkemizde de son yıllarda sık sık duyar olduk. Apple gibi bir dünya devinin tüm gelirin bağladığı Outsource çözümü, küçük ve orta ölçekli şirketlerin büyümesi için önemli bir avantaj sunuyor. Outsource mantığı aslında basit olsa da getirdiği kazançlar çok fazla.

Örneğin teknolojik altyapı gerektiren bir iş yapısına geçmeye ihtiyaç duyuyorsunuz ancak, bu yapıyı yönetecek bir BT uzmanına gerekli yatırımı yapmaya o anda şirket bütçeniz uygun değil. Teknolojinin sunmuş olduğu olanaklardan yararlanmamak yerine, Outsource yöntemiyle hizmet sunan bir firmadan BT çalışanı hizmeti alabilirsiniz. Altyapının yürütülmesi için gerekli uzman ve teknik çalışanları yanınızda çalıştırmak yerine bu hizmeti veren firmanın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Treo, teknik uzman ve alanında dikey uzmanlıklara sahip danışman kadrosu ile Outsource hizmeti veren ülkemizdeki önde gelen firmalardan biri. Şirketinizde yüklü bir veri depolama ihtiyacı var ancak, bünyenizde bu iş için teknik altyapıyı oluşturacak eleman bulunmuyor. Sürekli olarak bakım ve teknik hizmetler için bir elemanı yanınızda çalıştıracak sermayeniz yoksa Treo’nun bu konuda sunduğu sunucu, sanallaştırma, veri depolama ve yedekleme, network ve güvenlik, bütünleşik iletişim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Treo ekibi, şirketinizde keşif çalışması yapıp en uygun sunucuyu seçmenizi sağlıyor. Sunucunun kurulumu ve teknik hizmeti de bu anlaşma paketinin içerisinde yer alıyor. Son yıllarda, ABD ve Avrupa’da yaşanan büyük ekonomik krizlerden sonra dünyada dalgalı bir ekonomik düzen yaşanmaya başladı. Şirketler, zorlanan ekonomik şartlarda kısır döngüye düşerek iflasa sürükleniyor. Teknoloji özellikle KOBİ durumunda olan şirketlerin, işlerine devam etmesi ve büyütmesi için büyük bir önem taşıyor.

Treo bu konuda, sanallaştırma, yedekleme, otomasyon sistemleri kurulumu ve yürütülmesi, istemci çözümleri, yazılım lisanslama, network güvenliği ve danışmanlık konusunda hizmetler sunuyor. Şirketini teknolojik olarak güçlendirmek isteyen firmalar, Treo’nun danışmanlık hizmetini kullanarak en uygun çözümlere ulaşabilir. Treo, şirketlere anlık ve gelecekteki ihtiyaçlarına göre gerekli teknolojik altyapının seçilmesinde ve hayata geçirilmesinde yardımcı oluyor. Rekabettin iyice arttığı son yıllarda, aynı hizmeti sunan şirketler müşterilerine farklılık sunamamaya başladı.

Treo bu farklılık için teknolojiyi kaldıraç olarak kullanıyor. Şirket için kullanımda olan orijinal yazılım kıt kaynakları yönetmeye çalışan KOBİ’ler için sorun yaratabiliyor. Treo’nun sunduğu lisanslanma hizmetleri, KOBİ’lerin ellerindeki yazılımları daha ucuza lisanslamasını sağlıyor. Outsource’un en büyük artısı sizin artık, yeni departmanlar kurmanıza gerek bırakmaması. Yönetilen Servisler, hizmeti bir departmanın tamamen outscource ile dışarıdan yönetilmesine izin verir.

Örneğin, Treo’nun büyük bir otomobil kiralama firmasıyla yaptığı anlaşma yönetilen servisler yöntemini en iyi şekilde gösteriyor. Firma, kendine BT departmanı kurmak yerine uçtan uca, Treo’nun hizmetlerinden faydalanıyor. Şirket içindeki BT’ciler gibi Treo’nun çalışanları bu firmaya yardımcı oluyor, yedeklemelerini yapıyor, veriler taşınıyor ve sorunlar çözülüyor. Outsource yöntemi kısaca, teknolojik olarak gelişmek isteyen ve bunun için yeterli kaynağı bulamayan firmaların rakiplerinden bir adım öne geçmesi için en ekonomik çözüm.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir