Skype, Snapchat’ten ‘Hikâyeler’i kopyaladı

İnternet üzerinden ücretsiz görüntülü, sesli konuşma ve mesajlaşma uygulamalarının ilk ve en yaygınlarından olan Skype, sosyal platformlardaki yeniliklere ayak uydurabilmek üzere tasarımını değiştiriyor.

Skype’ın tarihindeki en büyük güncelleme için örnek aldığı uygulama ise özellikle gençler arasında çok popüler olan Snapchat.

Microsoft’a ait Skype, yenilenen tasarımı ile mobil uygulamasına “öne çıkanlar” (highlights) bölümü ekledi. Kullanıcılar bu sayede listelerindeki kişilerle anlık olarak fotoğraf ve videolar paylaşabiliyor.

Bu özellik, anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat’in “Stories” (Hikâyeler) özelliğinin bir kopyası. Snapchat’in çok popüler olmasının ardından Instagram ve Facebook Messenger benzer özellikleri uygulamaya sokmuştu.

BBC’nin haberine göre, güncelleme Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılmaya başlandı. Kısa süre sonra IOS işletim sistemleri ve masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir