Skyscanner 2013’te iki kat büyüdü

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, 2013 finansal verilerini açıkladı. Skyscanner, 2012’ye kıyasla tüm dünyada gelirini toplamda %96 artırırken, kullanıcı sayısındaki artışı da %100 olarak açıkladı.

Skyscanner internet sitesinin yıllık kullanım oranı Türkiye’de tekil kullanıcı olarak %93 artarken, tüm dünyada 30 milyondan fazla indirilen Skyscanner mobil uygulamalarının kullanımı ise geçtiğimiz yıla oranla Türkiye’de %170 oldu.

Dünyanın önde gelen seyahat arama motoru Skyscanner’ın yıllık geliri 2013 yılında %96 oranında artarak 246,75 milyon TL’ye ulaştı. Aylık tekil ziyaretçi sayısı iki kattan fazla artarak 25 milyonu bulurken, tüm dünyada 30 milyondan fazla indirilen ve sıkça “en iyi ücretsiz seyahat uygulaması” seçilen Skyscanner’ın mobil uygulaması da bu büyümede önemli bir rol oynadı.

Skyscanner 2013 Yılında Gücüne Güç Kattı

2013 yılında Barselona merkezli otel arama sitesi Fogg’u satın alan Skyscanner, Amerika kıtası için Miami’deki yeni ofisi ile birlikte Amerika bazlı aylık tekil kullanıcı aramalarını %119 oranında artırdı. Aynı zamanda Silikon Vadisi’nin önde gelen yatırım firması Sequoia Capital’ın Skyscanner’a 800 milyon dolar değer biçen ikincil yatırımıyla, Sequoia Capital Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Sir Michael Moritz de Skyscanner yönetim kuruluna katıldı.

Mobil Uygulama Türkiye’de de Gözde

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner, dünyanın yanı sıra Türkiye’de de güçlenmeye devam ediyor. Skyscanner’ın Türkiye’de toplam kullanım oranı 2012’ye kıyasla 2013’te %93 artış gösterirken, mobil uygulamaları ise 2012’ye oranla %170 daha fazla indirildi. Skyscanner’ın Türkiye trafiğinin %76’sı internet sitesi üzerinden gelirken, %24’ü ise mobil uygulama üzerinden geliyor.

Skyscanner CEO’su Gareth Williams; “Skyscanner olarak bugüne kadar kullanıcılarımıza en iyi uluslararası uçak bileti arama hizmeti vermeyi amaçladık, şimdi ise aynı teknoloji ve kolaylığı seyahatin diğer alanlarında da sunuyoruz. Amacımız seyahat rezervasyonu yapmayı olabilecek en kolay ve zahmetsiz hale getirmek. En iyi seyahat arama sitesi ve mobil uygulaması deneyimini yaratma hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir