Şoförlü araç çağırma hizmeti Careem 50 şehirde

Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da varlığını genişletmeyi sürdüren Careem, 50 şehirde hizmet sunarak yeni bir kilometre taşına ulaştı. Bölgenin lider şoförlü araç çağırma hizmeti Careem büyümesini sürdürüyor. Türkiye’yle birlikte Pakistan’da üç yeni şehrin eklenmesiyle şirketin Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya (MENASA) bölgesindeki varlığı şimdi 50’den fazla şehri kapsıyor.

Careem’in kurucu ortak ve CEO’su Mudassir Sheikha, şirketin genişleme programı hakkında şunları söyledi: “Esas olarak bölgedeki varlığımızı genişletmeye ve daha kalıcı hale getirmeye odaklanıyoruz; Careem’in son dört yıldaki etkileyici büyümesi de bu hedef doğrultusunda devam ediyor. Bir süre önce 350 milyon $’lık ilk dilimini kesinleştirdiğimiz finansman da genişlememizi sürdürme ve daha fazla büyüme kararlılığımızı kanıtlıyor ve Careem’i Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın sayılı yeni teknoloji şirketlerinden biri yapıyor. Kurulduğundan bu yana dört yılda 50’den fazla şehirde faaliyete geçen Careem, bir kilometre taşı olan bu başarısını 2017’de daha fazla büyüme için bir sıçrama tahtası olarak kullanacak.”

Halen Pakistan’ın başkenti İslamabad ve en kalabalık iki şehri Karaçi ve Lahor’da faaliyet gösteren Careem, şimdi ülkedeki varlığını üç şehirle genişleterek Haydarabad ve Peşaver’de Ekonomi sınıfındaki araçlar ve Faysalabad’da ise Business sınıfındaki araçlarla hizmet vermeye başlıyor.

Sheikha açıklamasına şöyle devam etti: “Pakistan bizim için önemli bir stratejik pazar ve Careem’in elverişli ve erişilebilir ulaşım seçenekleri insanların hayatında fark yaratıyor. Bu dinamik şehirlere girmemiz, müşterilerin hareket özgürlüğünde yeni bir dönemi müjdelerken bir yandan da istihdam ve girişimcilik açısından yeni fırsatlar sunacak ve yerel halkın finansal özgürlüğüne katkıda bulunacak.”

Pakistan’ın Peşaver, Haydarabad ve Faysalabad şehirlerindeki Careem kullanıcıları, kendilerini o şehirlerde taşıyacak sürücüler hakkında her türlü bilginin yanı sıra 200 çalışandan oluşan ve hepsi yabancı dil konuşan bir ekibin görev yaptığı özel çağrı merkezine 7/24 erişebilecek.

Careem, geçen ay bir açıklama yaparak 500 Milyon $’lık finansman turunun 350 miyon $’lık ilk diliminin yeni ve mevcut yatırımcılarca garanti edildiğini duyurmuştu. İnternet hizmetleri ve inovasyon alanında bir dünya lideri olan Japonya merkezli Rakuten, Inc. ve Orta Doğu’nun en büyük telekomünikasyon operatörü Saudi Telecom Company (“STC”) liderliğinde yürütülen ve Credit Suisse tarafından desteklenen yatırım, Orta Doğu tarihinde bir teknoloji şirketi için gerçekleştirilen en büyük finansman projelerden biri olma niteliğini taşıyor.

Sağlanan finansman, Careem’in mevcut ve yeni pazarlardaki ulaşım hizmetlerinin ölçeğini büyütmenin yanı sıra yüksek frekanslı işlem platformundaki inovasyonlara ivme kazandıracak ve Careem’in 2018 yılı itibariyle bölgede bir milyon kişiye iş yaratma hedefine ulaşmasına yardımcı olacak.

Careem, şoförlü araçlarla ulaşımın güvenli, emniyetli ve uygun fiyatlı olmasını sağlıyor. Müşteriler akıllı telefonlarındaki Careem uygulamasını veya web sitesini kullanarak ya da çağrı merkezini arayarak araç çağırabiliyor. Bölgedeki yükselen ‘paylaşım ekonomisinin’ öncülerinden biri olan Careem, insanların hayatlarını kolaylaştırma ve milyonlarca kişiye istihdam yaratma misyonuyla hareket ediyor. Temmuz 2012’de kurulan Careem, halen Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgelerinde Türkiye ve Pakistan dahil 11 ülkede 50’den fazla şehirde faaliyetlerini sürdürüyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir