Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Soğuk lipoliz dünyanın her yerinde kendini kanıtlamış olan vücuttaki birikmiş yağların doğal yollar ile dondurularak dışarı atılmasını sağlayan uygulamadır. Hücreleri dondurmasından dolayı soğuk ismini almıştır. Lipoliz ise organizmada ki yağların tahrip edilmesi sonucunda, birikmiş yağların parçalanması anlamına geliyor. Bu iki kelime yani işlem birleştiğinde ise soğuk lipoliz karşımıza çıkıyor.

Bu işlem aynı mantalite ile çalışıyor olsa da kullanılan cihazlar burada büyük önem taşıyor. Her cihazın kendine göre özellikleri olduğunu düşünürsek eğer, Cryo Lipo teknolojsi en iyi çözüm olarak karşımıza çıkıyor. En az 45 dakika ve en fazla 60 dakika süren bu işlem sonrasında yani tek bir seansta tüm birikmiş yağlarınız parçalanıyor ve vücudumuzun temizliğini yapan lenf drenaj sistemi ile vücuttan belirli bir sürede dışarı atıyor.

Seans sonrasında yağların vücuttan dışarı atılması 2 ile 4 haftayı buluyor. Bu sürede kendinizde ki değişimi görebilirsiniz. Ancak maksimum sonucu ise 3 ile 6 ay arasında veriyor. Şunu da belirtelim ki, eğer daha biçimli bir bedene sahip olmak istiyorsanız bu süreçte düzenli spor yaparak ter atmanız, bol su içerek lenf sistemini desteklemeniz, detokslar ile böbrek ve karaciğeri rahatlatmanız, diyet yaparak formunuzu korumanız ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanız, daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Soğuk Lipoliz İle Tek Seansta Mucize İncelme

Sadece 60 dakika da ve tek seansta ciddi bir incelme elde etmenizi sağlayan bu işlem, diğer uygulamalara göre daha etkilidir. Ancak bu etkinin sadece bölgesel incelmeler için olduğunu da söyleyelim. Kısacası diğer uygulamalar vücudun çeşitli bölgelerine kontrollü olarak 4-8 seans arası işlemler ile parça parça incelme, zayıflama ve kas çalışmasını sağlarken, soğuk lipoliz ise bir seansta, yağ birikimlerini parçalayarak bölgesel incelme sağlıyor.

Bu uygulama zayıflamak için değil, sadece incelmeyen göbek, basen, kaçla bölgelerinin incelmesini sağlıyor. Tabii ki vücutta birikmiş yağlar parçalanarak dışarı atıldığı için, haliyle bir zayıflama oluyor. Ancak bu zayıflamayı devam ettirmek ve her zaman kalıcı bir ince bele, biçimli kalçaya sahip olmak için sporunuzu yapmalı, beslenme alışkanlıklarını düzenlemeli, diyet yaparak sağlıklı yaşamaya devam etmelisiniz.

Çift başlıklı olan soğuk lipoliz de bulunuyor. Ayrıca soğuk lipoliz fiyatları da kullanılan başlıklara göre belirleniyor. Yani başlık sayısı arttıkça, haliyle işlem sayısı artıyor ve bu da fiyatın artmasını sağlıyor. Tek seansta göbeğin iki kısmına da başlıkların takılması sonucu, incelme daha fazla oluyor. Bu tamamen kişinin durumuna göre değiştiği için, öncelikle yağların nereden alınması gerektiği belirleniyor.

Sadece göbekte yağlanma varsa yani göbeğinizi bir türlü gideremiyorsanız, tek bir başlık göbek bölgesinde ki yağları dondurarak parçalıyor ve göbeğinizin gitmesini sağlıyor. Ancak bel çevresinde incelme olacaksa iki başlıkta kullanılıyor. Aynı şekilde basen bölgesi, kalça ve üst bacak bölgesi için de çift başlık kullanılıyor.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Fiyatları Ne Kadar?

Soğuk lipoliz fiyatları başlıklara bağlı olmakla birlikte, kullanılan cihazlara göre değişiyor. Daha etkili sonuçlar veren cihazlar daha pahalı oluyor. Çünkü bu cihazlar yeni nesil olup, daha fazla yağın parçalanması sağlıyor. Haliyle incelme daha fazla oluyor ve bu da tam anlamıyla memnun kalmanızı sağlıyor. Ama dediğimiz gibi, bu tamamen kişiye bağlı bir seçim olmakta ve kişinin yağ birikim oranı az ise daha düşük ücretli cihazlar ile de lipoliz yaptırabilir. Ancak yağ birikimi fazla ise hem çift başlığın kullanılması, hemde işlemin daha güçlü yapılması gerekiyor.

Ayrıca soğuk lipoliz son yıllarda oldukça fazla talep gördüğünü de ilk olarak belirtelim. İşte bu nedenle size tüm avantajlarını kullanmalı ve böylelikle kendinize bir iyilik yapmalısınız. Özellikle bel ve kalça bölgesinde meydana gelen kalınlaşmalar, bu sayede gideriliyor. Kadınların en büyük sorunu olan bel kalınlaşması, göbek çıkması, kalçanın ve üst bacakların büyümesi, sadece yağ birikintilerine bağlı bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum kadınların sorunu olsa da, aynı sorunları erkeklerin yaşadıklarını da söyleyelim.

Soğuk Lipoliz

Bu bölgelerde ki yağları tamamen yok etmek istemeyen kişiler için diledikleri oranda lipoliz işlemi yapılmıyor. Önemli olan işlemin doğru yapılması ve altı aylık süreç sonrasında incelmenin ne kadar olduğunun bilinmesidir. Eğer istediğiniz sonucu alamadıysanız ya da bir kerede yağların parçalanması yeterli olmadıysa, ikinci bir seans yapılabilir. Ama en baştan belirttiğimiz gibi her açıdan tek seansta ve sadece maksimum 60 dakika da yapılan bir işlemdir. Hızlı bir yöntem olan soğuk lipoliz vücuda ve cilde herhangi bir yan etkisi yoktur. Deri üzerinde alerjik reaksiyonlar oluşturmaz. Cildi tahriş etmediği için, kalıcı kızarıklık ve yara izleri meydana getirmez.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Hormon dengesinin sağlanması açısından 18 yaşını doldurmuş her bireye soğuk lipoliz yöntemi uygulanabilir. Tamamen acısız ve yan etkisi bulunmayan bu işlem erkek veya kadın herkes tarafından güvenle tercih edilebilir. Vücutta birikmiş olan yağların parçalanması için tercih edilen bu yöntem, kilo vermek için değil, ince bel, göbeksiz vücut, biçimli kalçalara sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilir. Özellikle soğuk lipoliz yöntemi ince bel sahibi olmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Soğuk lipoliz genellikle en iyi sonucu veriyor olmasından dolayı kalın ve göbekli kişiler için göbeklerinden kurtulmalarını sağlıyor. Bu sayede kalın belden kurtulmanız da mümkün olacaktır. Yıllardır mücadele ederek kurtulamadığınız göbek, kalın bel, büyük kalçalardan ve kalın sarkık bacaklardan ciddi anlamda kurtulmanızı sağlayacaktır. Diğer uygulamalara göre hem zaman olarak, hemde hızlı sonuçlanmasından dolayı, başarı elde edilememesi de haliyle kaçınılmaz olmaktadır.

Soğuk lipoliz uygulama bölgesinde gözle görülebilir değişim kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu süreci yağların birikmesine bağlayabilirsiniz. Bölgesel zayıflama olduğu için, sadece yapılan bölgenin inceleceğini yani lokal yağların buradan parçalanarak atılacağını bilmelisiniz. Soğuk lipoliz yaptırmak isteyen kişilerin bu durumu göz önünde bulundurarak hangi bölgelerinin incelmesini istediğine karar vermeleri gerekiyor.

Soğuk Lipoliz Birden Fazla Kez Yapılır?

Evet yapılır. Ancak aynı bölgede işlem yapılacaksa bu durumda doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Ama farklı bölgeler için her hangi bir sorun yaratmayacaktır. Sonuçta göbek farklı, basen farklı bölgeler olduğu için, her bölgede biriken lokal yağları, farklı seanslar ile yani sadece bu bölgeler için yapacağınız soğuk lipoliz ile aldırmış olacaksınız. Soğuk lipoliz birçok güzellik merkezi ve poliklinikte yapılmaktadır. Özellikle Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirleri tercih edecekseniz karşınıza birçok klinik çıkacaktır. Bu nedenle lipoliz yaptıracağınız tıp merkezinin Sağlık Bakanlığı onayı almış olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Aksi halde sağlığınız açısından olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bölgesel incelme sağlayan bu yöntem, kesinlikle zayıflama yöntemi değildir. Evet birikmiş yağların vücuttan atılmasından oluşan bir kilo kaybı olsa da, vücudunuz bunu yeniden toplayabilir. Bu durumda aklınıza bu uygulamanın kalıcı olup, olmadığı gelebilir. Aslında soğuk lipoliz yaptığı işlem neticesinde kalıcıdır. Vücudunuzun lokal yağ biriktirmesi yani göbeğinizin oluşması örneğin 5 yıl sürmüşse, yine bir beş yıl sonra göbeğiniz olabilir.

Ama kalıcılığını arttırmak için, düzenli spor yapmak, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, yağlı yememek burada ki incelmenin bir ömür boyu olmasını da sağlayacaktır. Sonuçta bu tamamen size bağlı bir durum olmasından dolayı, soğuk lipoliz sadece bölgesel incelme sağlayan bir mucizedir.

Neden Soğuk Lipoliz Tercih Etmeliyim?

Vücutta birikmiş olan lokal yağları aldırmak için bundan öncesinde tek seçenek cerrahi müdahale olurken, bugün çeşit çeşit imkanlara sahip olduğumuz bir gerçektir. Ama bu gerçekliğin yanında, tabii ki soğuk lipoliz gibi bir seçenekte bulunuyor. Tüm dünyada aktif olarak tercih edilen bu yöntem sayesinde, artık sizde 60 dakika da bölgesel incelmenin keyfini çıkarmış olacaksınız.

Yeni bir teknoloji olmasına karşın, birçok bölgesel incelme türüne göre avantajları olması ve soğuk lipoliz fiyatları konusunda da avantajlı olmasından dolayı, tercih edilmektedir. Her şeyden önce soğuk lipoliz sistemi sayesinde, yukarıda belirttiğimiz can sıkıcı durumların tamamından kurtulursunuz. Çok hızlı bir şekilde hayatımıza giren lipoliz teknolojisi kişilerde istenmeyen yağ birikimlerinden kurtulmalarını sağlayacaktır. Böylelikle geliştirilmiş en yeni ve en iyi incelme sistemidir.

Tüm herkese uygun olmasının yanında, vücut tipini de ciddi derecede düzenler ve daha biçimli hatlara sahip olmanızı sağlar. Çünkü işlemini yağları soğutarak parçalamasından dolayı, artık yıllardır gitmeyen göbek, basen, bacak, kalça yağlarından da kurtulmuş olacaksınız. Diğer yöntemlere nazaran, çok daha etkili ve kalıcılık birkaç yıl süre ile olduğu için, vücudun belirli bölgelerinde artık yağlanma olsa dahi, bunları yeniden aldırarak kalıcılığını arttırabilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir