Sony’den su geçirmeyen Xperia Z Ultra

Sony suya dayanıklı, Android işletim sistemine ve 6,4 inçlik ekrana sahip yeni telefonu tanıttı. Xperia Z Ultra, ince tasarımı ve geniş ekranıyla piyasaya çıkacak. Telefon ayrıca metal uçlu kalemlerle telefon üzerinde çizim yapma veya not alma imkanı da sağlıyor.

Sony, Xperia Z Ultra ile, piyasada büyük boyutlu telefonlar üretmede rakipsiz olan Samsung’a meydan okuyor. Araştırmacılara göre Samsung geçtiğimiz yıl süper-telefon ve tabletlerde sağladığı başarıyı aralarında Galaxy S3 ve Galaxy Note 2’nin de bulunduğu bazı modellerinin popülerliğine borçlu.

Bu yılın başlarında bu modellere Galaxy S4 ve 6,3 inçlik ekranıyla Galaxy Mega’nın da eklendiği söyleniyor. Sony Ocak ayında 5 inçlik ekranıyla Xperia Z’yi sunmuş, Xperia Z Ultra ise Şangay’daki Asya Telefon Fuarı’nda ortaya çıkmıştı.

Xperia Z Ultra, düşük çözünürlükteki video ve fotoğrafları iyileştirebilen teknolojisiyle 1080p çözünürlüklü ekran, 16 GB dâhili hafıza, 64 GB microSD harici bellek desteği, 8 megapiksel arka kamera, konuşma sırasında 11 saate, müzik modunda 120 saate kadar dayanabilen pil ömrüne sahip. Ürün Temmuz’da Çin, Endonezya ve Signapur’da, Eylül’de ise Avrupa’da satışa sunulacak.

BBC’nin haberine göre, Xperia serisi pazarlama müdür Calum MacDougall yaptığı açıklamada Güney Doğu Asya’nın geniş ekranlı akıllı telefona olan ilginin oldukça güçlü olduğunu bu nedenle pazarlama için kilit öneme sahip olduğunu ifade etti.

MacDougall, “Bu eğilimi Avrupa’da da görüyoruz. Müşterilerin çoğu geniş ekran için Galaxy Note’u tercih ediyor. Şu anda biz farklı bir şeyle ortaya çıkıyoruz – güçlü ekran, rahat taşınabilirlik, suya dayanıklılık ve farklı bir kalemle yazma deneyimi” dedi.

Xperia Z Ultra 6,5 milimetre (0,26 inç) kalınlığında; yani şu an incelik konusunda Huawei’nin tanıttığı Ascend P6’nın gerisinde. Bununla birlikte Xperia Z Ultra bir buçuk metre derinlikteki suda bir buçuk saat su geçirmeksizin kalabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir