Sosyal medya linci genç kızı intihara sürükledi

İnternet üzerinden tehditlere maruz kalan ve intihar eden Kanadalı genç kızın anısına dünya çapında mesajlar gönderiliyor. 15 yaşında intihar eden Amanda Todd için, ölümünden beş gün sonra Kanada’nın en batı eyaleti British Columbia’da bir anma töreni düzenlendi.

Amanda, bir süre önce kendisini alkole ve uyuşturucuya sürükleyen ve internet üzerinden yıllarca devam eden şantajlardan söz ettiği videoyu YouTube’da paylaşmıştı.

Dokuz dakikalık videoda Amanda videoda, internette tanıştığı bir yabancının, göğüslerini göstermesi konusunda kendisini nasıl ikna ettiğini ve bu kişinin bu fotoğrafları arkadaşlarına nasıl gönderdiğini anlatıyor.

Amanda’nın çıplak fotoğrafları daha sonra sosyal medyada kendisine karşı kullanılmış. Bu olay yüzünden sürekli okul değiştirmek zorunda kalan Amanda, yine de tehditlerden ve fiziksel saldırılardan kurtulamamış. Amanda videoda, bir kızla yaşadığı şiddet olayının ardından eve giderek çamaşır suyu içtiğini anlatıyor.

Amanda, YouTube’da paylaştığı video klibinde elinde tuttuğu karta şunları yazmıştı: “Kimsem yok. Birine ihtiyacım var. Adım Amanda Todd.”

Videonun altındaki yorum bölümüne ise bu videoyu dikkat çekmek için yapmadığını, “güçlü olunabileceği konusunda başkalarına esin kaynağı olmak istediğini” belirtmişti. BBC’nin haberine göre, Amanda Todd’un ailesi olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir