Sosyal medya platformu Woisio’dan ücretsiz iOS uygulaması

Kullanıcıları ile buluştuğu Kasım 2012’den bu yana, sosyal medyanın gücünü en etkin ve doğru kullanan online platformlardan biri olan Woisio; NewYork’taki TechCrunch Distrupt’a katılan ilk Türk girişimci olmanın ötesinde, GigaOm ve Webrazzi gibi pek çok mecrada adından sıkça söz ettiriyor.

Çok kısa süredev 500,000 ziyaretçiye ulaşan Woisio’yu kısaca tanımak gerekirse: Woisio, video, müzik ve blog yazılarından oluşan; yayın akışına izleyicilerin birlikte karar verdiği, televizyona benzer bir medya platformudur.

Woisio, televizyonda olduğu gibi ‘Yayın Akışı’ üzerinden farklı kanallardaki (Woisio’da kanallar sahne olarak adlandırılıyor) içeriklere erişim sağlar. ‘Yayın Akışı’ izleyicilerin farklı yerler ve temalar etrafında düzenlenmiş bu sahnelerde gezinmesine yardımcı olur. Sahnelere örnek olarak Türkiye, Türkiye Basketbol, Amerika Rock, Komik, Moda ve Teknoloji’yi sayabiliriz.

Yayın akışı farklı kategorilere göre filtrelenebildiği gibi, daha kişiselleştirilmiş bir tecrübe için izleyiciler beğendikleri sahneleri favorilerine ekleyebilirler.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir