Sprint, Alcatel-Lucent’i seçti

Mobil telekom operatörü Sprint, ABD’de yeni devreye giren 2.5 GHz spektrumdan yararlanarak, hayata geçirmeyi amaçladığı ultra genişbant TDD-LTE mobil erişim ağının inşası için teknoloji şirketi Alcatel-Lucent’ı seçti.

Sprint’in ağ genişlemesi için TDD-LTE’yi seçmesi ile Kuzey Amerika’da ulusal dağıtımda bu teknoloji ilk kez kullanılmış olacak. TDD LTE’nin yarattığı olanaklar Sprint’in, oyun ve yüksek çözünürlüklü video akışı gibi yeni nesil hizmet ve uygulamalarını yüksek bir kapasite ile müşterilerine sunmasına imkan tanıyor.

Sprint, Alcatel-Lucent’i seçtimesi, China Mobile’in geçen ay Alcatel-Lucent’in TDD LTE çözümünü tercih etmesinin ardından gerçekleşti. Gelişmeler, Alcatel-Lucent teknolojisinin ivme kazandığını ve LTE teknolojisi alanında şirketin etkisinin her geçen gün arttığını gösteriyor.

Sprint’in kullandığı Alcatel-Lucent’in LTE çözümü içerisinde, lightRadio Radio Erişim Ağı (RAN), anten ve kablolama, RF tasarım, sistem entegrasyonu ve optimizasyonu, yerleşim ve kurulum gibi profesyonel hizmetler yer alıyor.

4G LTE, Alcatel-Lucent’in Geçiş Planı’nın parçası olan Alcatel-Lucent Endüstriyel Stratejisi’nin önemli bir unsurunu oluşturuyor. Strateji çerçevesinde Alcatel-Lucent, IP Ağ ve Ultra-Genişbant erişiminde uzman bir tedarikçi olma amacını taşıyor.

Sprint Kıdemli Başkan Yardımcısı Bob Azzi şöyle konuştu: “Ağımızı genişletmek ve müşterilerimize her yerde en hızlı, en güçlü mobil genişbant ağı sunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürürken, Alcatel-Lucent ile oluşturduğumuz işbirliği bizim için önemli. 4G LTE hizmeti ve “Network Vision” planımız için Alcatel-Lucent ile birlikte çalışıyoruz. Yüksek hızlı genişbant erişiminin bu yeni döneminde, Alcatel-Lucent teknolojisine ve çalışanlarına güveniyoruz”

Alcatel-Lucent Kuzey Amerika Satış Başkanı Charles Marsh ise şöyle konuştu: “Sprint, 4G LTE stratejimize güveniyor. Network Vision’ı destekleme çalışmalarımıza bağlı olarak, mobil ağ gelişimindeki bir sonraki adımı ortaya çıkaracak yeterliliklere ve teknolojiye sahibiz. Müşterilere, nerede olurlarsa olsunlar – Ticari binalar ve konut binaları ile yoğun nüfuslu kırsal alanlar dahil -, sürekli ve yüksek kaliteli bir deneyim sunan TDD LTE teknolojileri ile mobil geniş bant kapsama alanını genişletecek olan Sprint’in vizyonunu destekliyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir