Şubeye girmeden sıra numarası

Denizbank, “iBeacon” uygulamasıyla banka müşterilerine şubeye girmeden sıra alma kolaylığı sunduğunu duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, “iBeacon” teknolojisi sayesinde, iOS ya da Android işletim sistemli telefonunda Denizbank uygulaması bulunan ve Bluetooth’u açık olan müşterilere, bankanın şubelerine yaklaşık 50 metrelik mesafeden geçtiklerinde sıra numarası alma teklifi sunuluyor.

Müşteriler diledikleri takdirde bu teknoloji sayesinde, telefonlarından tek bir dokunuşla sıra numarası alabiliyor. Müşterinin TC Kimlik numarasına göre verilen sıra numaraları alındıktan sonra, iOS işletim sistemli telefonlarında Passbook üzerinde görüntülenebiliyor.

“iBeacon” teknolojisini şimdilik İstanbul’daki 200 şubesinde kullanan Denizbank, şube ve işyerlerine yerleştirilebilen Beacon cihazları sayesinde gelecek dönemde müşterilerine özel mesaj ve farklı fırsatlar da sunabilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir