SSD

Süper hızlı 8 TB taşınabilir SSD CES’te

Western Digital, sektörün ilk 8 TB SuperSpeed USB 20 Gbps taşınabilir SSD prototipinin demosu ile CES 2020’ye yenilik getiriyor.

Western Digital Corporation, Tüketici Elektroniği Fuarı (Consumer Electronics Show – CES) 2020’de, 20 Gbps hızında bir SuperSpeed USB arayüzü ile öne çıkan dünyanın en yüksek kapasiteli, cep boyutunda, taşınabilir SSD prototipinin bir gösterimi de dahil olmak üzere farklı ihtiyaçlara sahip tüketicilerin kullanımı için üretilen geniş depolama çözümleri serisindeki yeni inovasyonları sergileyecek.

Şirket ayrıca, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar için 1 TB* SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C sürücüsünü de piyasaya sürecek.

Western Digital’ın eşsiz portföyü; mobil cihazlardan, son derece özelleştirilmiş performans sürücülerine kadar her türlü ihtiyaç için çeşitli depolama çözümleri sunuyor. Western Digital CES 2020’de G-Technology, SanDisk, WD ve Western Digital markalarının içerdiği tüketici depolama çözümlerini gösterecek.

Çığır açan SanDisk 8TB SSD Prototipi

Teknolojinin kilometre taşlarının mirasını sürdüren şirket, dünyanın en yüksek kapasiteli, cep boyutunda SuperSpeed USB 20 Gbps taşınabilir SSD’sini sergileyecek. Tüketicilerin zengin içerik yakalama ve onları ellerinde tutma arzusundan ilham alan Western Digital, bu 8 TB SSD prototipi ile mümkün olanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Nitelikli tasarım ile flash bellekteki uzmanlığını birleştiren şirket, günümüzün tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ve hatta fazlasını sağlayan devrimci çözümlerin ön saflarında yer almaya devam ediyor. Western Digital, halihazırda mevcut olan geniş taşınabilir SSD serisini de sergileyecek.

Yepyeni 1TB SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C

SanDisk markası, bu sene CES’te en son USB Type-C akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarla çalışan en yeni çift konnektörlü sürücüsünün lansmanını yapacak.

Tamamen metal, yüksek kapasiteli sürücü, tüketicilerin daha fazla fotoğraf ve video çekmesini ve bunların USB Type-C akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar ile USB Type-A bilgisayarlar arasında kolayca aktarmasını sağlıyor.

Bir anahtarlığa uyacak şekilde tasarlanan sürücü, küçük bir yapısına rağmen büyük bir alan sunuyor. Böylece, tüketiciler ihtiyaç duyduklarında içerik için fazladan depolama alanına sahip oluyorlar.

Yeni 1 TB SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C’nin 2020’nin ilk çeyreğinin sonlarında satışa hazır olması bekleniyor.

SuperSpeed USB 20Gbps ile Sektörün İlk WD_Black P50 Game Drive SSD’si

WD_Black portföyü, PC ve konsol oyuncularının oyunlarını sınırsızca oynamalarına izin veren performans, kapasite ve güvenilirlik sağlıyor. Fuarda gösterilecek olan WD_Black serisinden beş oyun çözümü arasında şunlar da var:

WD_Black P50 Game Drive SSD, 20 Gbps hızında bir SuperSpeed USB arayüzüne sahip, sektörün ilk oyun sürücüsüdür. WD_Black P50 Game Drive SSD’si şu an hazırdır.

İki Xbox-lisanslı sürücü, WD_Black P10 Game Drive for Xbox One ve WD_Black D10 Game Drive for Xbox One, Xbox Game Pass Ultimate için bir deneme üyeliği ile geliyor.

ibi, fotoğraf ve videolar için SanDisk marka bir cihazı

ibi, fotoğraf ve videolar için kişisel bir bulut gibi çalışarak, tüketicilere yerel depolama sağlayan, SanDisk’in akıllı bir fotoğraf yönetimi cihazıdır. Özellikleri arasında şunlar vardır:

ibi, fotoğraf ve videoların sorunsuz bir şekilde toplanmasına, organize edilmesine ve özel olarak paylaşılmasına yardımcı olmak için, tüketicilerin pratik bir arayüzle ve otomatik olarak yedeklemek amacıyla, telefonlarını kablosuz olarak bağlamasına olanak tanıyan yardımcı uygulamadır.

Dizüstü bilgisayarlar, USB sürücüler, sosyal medya ve bulut hesapları dahil olmak üzere çeşitli konumlardan içerik toplama olanağı – hepsi ibi’de depolanır ve uygulamada görüntülenebilir.

250,000 adede kadar fotoğraf veya 100 saate kadar video saklayabilen 1TB’lık depolama

Western Digital’de ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı David Ellis, “Tüketiciler her zamankinden daha fazla içerik üretiyor ve her şeyi çekmelerine, erişmelerine, paylaşmalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak için daha gelişmiş çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. En önemli önceliğimiz, içeriklerini tam olarak kontrol etmelerini sağlayarak insanları güçlendirmektir, böylece içeriklerinin güvenilir bir şekilde saklanması ve ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda parmaklarının ucunda olması onları rahat hissettirir” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir