Suriye Elektronik Ordusu Twitter’i ele geçirdi

Suriye Online Ordusu (Syrian Electronic Army, SEA) 28 Ağustos Çarşamba gecesi Twitter.com kayıt sitesini (DNS bilgileri) bozduklarını ve en büyük mikroblog servisini ele geçirdiklerini duyurdu.

Hackerlerin Twitter’deki kendi hesaplarından yaptıkları açıklamaya göre, SEA sözcüleri özellikle Twitter.com servisinde yer alan yönetici hakkındaki bilgileri değiştirmeyi başardılar.

Business Insider yayın grubunun iletişime geçtiği mikroblog servisi sözcüsü şirketin meydana gelen durumdan haberdar olduğunu ve durumun çözüme kavuşturulması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Twitter sözcüsü daha sonra daha ayrıntılı açıklama yapma sözü verdi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, SEA hackerleri aynı zamanda The New York Times ve Huffington Post’un web sitelerinin bozulması sorumluluğunu da üzerlerine aldılar.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre saldırıdan sadece fotoğraflar için kullanılan twimg.com etkilendi. Dolayısıyla sadece fotoğrafların görüntülenmesinde sıkıntı yaşandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir