Swarm iOS ve Android’e geldi, Windows Phone’cular bekleyecek

Sosyal paylaşım platformu Foursquare, yeni mobil uygulaması Swarm’u kullanıma sunacağını bir süre önce açıklamıştı. Kısa bir bekleyişin ardından Swarm’un mobil uygulamaları yayınlandı.

Mobil uygulama, ilk etapta iOS ve Android platformları için yayınlanırken, Windows Phone kullanıcıları için bir seçenek sunulmuyor. Ancak Windows Phone uygulamasının da bir süre sonra yayınlanacağı bilgisi var.

Swarm’dan bahsetmek gerekirse, bu uygulama orijinal Foursquare’de var olan tüm özellikleri de barındırıyor. Kullanıcılar ilgi alanlarıyla alakalı gerçekleşecek sosyal etkinliklerin planlarını yapabiliyor ve yakınlarındakilere bu etkinlikleri duyurma imkanı buluyor.

Bir başka deyişle, Foursquare, kullanıcıların yoğun kullandığı ‘check-in’ özelliğini Swarm’a taşıyor ve Foursquare uygulamasını ise, daha çok mekanlar hakkında bilgi veren ve seçenekler sunan bir kaynak haline getirmeyi amaçlıyor. Foursquare’ın 50 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Swarm’un iOS ve Android uygulamalarını şu adreste bulabilirsiniz: https://www.swarmapp.com

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir