Alcatel 5

Tasarımıyla dikkat çeken Alcatel 5 Türkiye’de

Elinizde kolayca tutabileceğiniz kadar küçük, mükemmel ekran deneyimi sunacak kadar büyük Alcatel’in yepyeni akıllı telefonu Alcatel 5, çerçevesiz 18:9 geniş ekranıyla etkileyici ve cezbedici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Instagram ve Snapchat’teki yeniliklerden geri kalmak istemeyen, bir yandan en yeni trendleri takip ederken bir yandan da kendine özgü tarzıyla öne çıkan ve sosyal medya kullanıcıları için özel olarak tasarlanan Alcatel 5, her zaman bağlantıda kalanlar için mükemmel bir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor. Mükemmel metalik tasarımıyla son derece ayrıcalıklı bir görünüm sunan Alcatel 5, etkileyici pek çok özellikle gelecek olan yepyeni bir seriyi simgeliyor.

Sürükleyici içerik keyfi

Alcatel 5, göze hoş gelen bir ekran deneyimi sunmak için 5.7 inç FullView 18:9 ekranıyla geliyor. Uçtan uca ve sınırsız ekranı sayesinde en sevdiğiniz TV şovları, müzik videoları, oyunları ve çok daha fazlası artık hiç olmadığı kadar canlı. Ultra-kompakt tasarımı sayesinde küçük ceplere bile kolayca sığabilen Alcatel 5, önde gelen diğer telefonlardan yüzde 15 daha kompakt olmasıyla dikkat çekiyor.

Selfie çubuğunun alternatifi

Grup selfie çektiğinizde bazı arkadaşlarınızın fotoğrafın dışında kalması canınızı sıkmıyor mu? Bu son derece anlaşılır bir sıkıntı! Yapılan son araştırmalardan birine göre, akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 66’sı, 3 kişiden daha fazla kişiyle grup selfie çekmenin çok zor olduğuna inanıyor.

Alcatel 5, mükemmel grup selfie çekimini kolaylaştırmak için birçok faydalı fotoğraf çekme özelliği sunuyor. Akıllı kamera özelliğiyle çerçevedeki tüm yüzleri otomatik olarak algılayarak portre modundan süper geniş açı moduna geçiş yapıyor. LED flaşlı çift ön kamerası, sadece standart bir selfie mi yoksa grup selfie çekimi mi yapmak istediğinizi tespit ediyor; 2’den daha fazla yüz algıladığında hemen 120°’lik geniş açıya geçiyor. Yani artık arkadaşlarınızdan birinin fotoğrafa sığabilmek için sıkışmasına gerek yok, çünkü Alcatel 5 tam anlamıyla bir “selfie çubuğu alternatifi.”

O bir anda gelişen, doğal ve anı yansıtan fotoğraflar, şimdi selfie çekim tuşu olarak kullanılabilen parmak izi sensöründeki “Handy Shoot” özelliği kullanılarak, sadece bir parmak dokunuşuyla yakalanabiliyor. Rahatça kullanılabilmesi için telefonun arkasına yerleştirilen parmak izi sensörünün ek işlevleri de bulunuyor. Hassas bilgilerinizi özel modda kilitleyip saklayabilirken aynı zamanda programlayabiliyor. Her bir parmağınızın farklı bir uygulama veya hizmeti çalıştırmasına izin veriyor; böylelikle sıkça kullandığınız uygulamalarınıza vakit kaybetmeden, hemen ulaşabiliyorsunuz.

Bir saniyeden daha kısa sürede güvenli erişim

Alcatel 5’in kilidini bir saniyeden daha kısa bir süre içinde kolayca açabilirsiniz. Face Key özelliği, yüz tanıma güvenliğinde yepyeni ve üstün bir seviye sunuyor. Bu özellik sayesinde cihazınızın kilidini sadece ekrana bakarak açabilirsiniz. Face Key, daha güvenilir eşleşme elde edebilmek için her yüz taramasını 106’dan fazla veri noktasına bölüyor. Üç boyutlu yüz yorumlama teknolojisi sayesinde fotoğraf kullanarak kilit açmayı imkânsız hale getiriyor.

Alcatel 5, siyah ve altın renk seçenekleriyle önerilen satış fiyatı 1.599 TL.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir