Tatilde gazete değil, tablet okunuyor

Yaz tatili döneminin gelmesiyle birlikte gazete, dergi ve kitap okumak için tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği tablet bilgisayarların satışları bu yıl sektörde 2011’in ilk çeyreğine göre güçlü bir büyüme gösterdi. Türkiye’nin önde gelen elektronik ve beyaz eşya perakende devi DARTY, tablet PC satışlarında önemli artış yakaladı. DARTY, 2012’nin ilk yarısında tablet satışlarında 5 kat büyüme kaydetti. Son dönemin yükselen trendi olan tablet bilgisayar satışları DARTY’de sektör normallerinin üzerinde seyrediyor. DARTY bu yıl toplamda 35 bin adet tablet bilgisayar satmayı hedefliyor.

Yaza girerken elektronik ve perakende sektörünün webde ilk tablet bilgisayar mağazasını faaliyete geçirerek başarılı bir atak yapan DARTY’nin tablet bilgisayar satışlarının artmasında darty.com.tr’de yeni açılan online tablet mağazasının önemli derecede etkisi bulunuyor. Tüketicilerin tablet bilgisayarlara olan ilgisinden memnuniyet duyduklarını belirten DARTY yetkilileri, daha iyi hizmet sunabilmek için DARTY mağazalarında özel tablet bilgisayar stantları kurulduğunu ifade etti.

Sadece gazete okumak için bile tablet bilgisayar satın alan tüketicilerin sayısının çok fazla olduğunu söyleyen DARTY yetkilileri sözlerini “GFK Temax 2012 ilk çeyrek raporuna göre tablet bilgisayarlar yükselen trendini korudu. 2011’in ilk çeyreğine kıyasla güçlü bir büyüme göstererek sektör içerisindeki payını arttırdı. Bu çeyrekte telekom operatörlerinin kampanyaları da tablet bilgisayar satışlarını destekledi” şeklinde sürdürdü.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir