TeknoSA kasada sıra bekleme dönemini bitiriyor

TeknoSA, Bağlantılı Mağaza projesinin devamı niteliğinde olan Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması hizmetiyle kasada sıra bekleme dönemini bitiriyor. Şirket açıklamasına göre, yüzlerce mağazasını 10 binlerce ürün çeşidini ve tüm mağaza çalışanlarını Bağlantılı Mağaza uygulamasıyla etkileşimli kılan TeknoSA, müşterinin kasaya uğramadan alışveriş yapmasına imkan sağlayan yeni bir dönemi başlattı.

Geçen yıl müşterilere sunulan hizmetle, satış danışmanları, ellerinde bulunan tabletler aracılığıyla müşterilere, ürünü seçme, filtreleme, karşılaştırma ve ürünün tamamlayıcı aksesuarlarındaki fırsatları görebilme imkanı veriyordu. Müşteri TeknoSA Tablet uygulaması üzerinde siparişi oluşturduktan sonra, ödeme ve fatura işlemleri için siparişi askıya alıp ilgili işlemleri kasada tamamlıyordu. Teknoloji tutkunlarına sunulan sanal POS hizmeti ile birlikteyse, sipariş askıya alınmaksızın tablet uygulaması üzerinden ödeme alınarak fatura yazdırma işlemleri tamamlanıyor.

Sepet işlemleri bittikten sonra müşteri ödeme ekranında kredi kartı bilgilerini e-ticaret alışveriş deneyimine benzer şekilde girip, son aşamada 3D doğrulaması üzerinden güvenli bir şekilde ödeme işlemlerini sonlandırıyor. Ödeme kaydının oluşmasına müteakip, yine tablet uygulaması üzerinden fatura en yakın yazıcı üzerinden yazdırılıyor. Böylelikle, müşteriler hiç kasaya uğramadan alışverişlerini yapıp mağazadan ayrılabiliyor.

Açıklamada konuyla ilgili açıklamaları paylaşılan TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, uygulamayla Türkiye teknoloji perakendeciliğinde ilk kez kasa önünde kuyruk beklemeksizin sipariş sürecinin uçtan uca mobil bir uygulama üzerinden tamamlanacağını belirtti.

Teknoloji perakendeciliğinde yeni bir dönüm noktası olmaya aday Sanal POS’la ödeme alınması uygulamasının öncüsü olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Gürcan, “Türkiye teknoloji perakendesinin lideri olarak 16 yıldır olduğu gibi ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Teknoloji alışverişinde müşteri deneyimini en üst seviyeye taşımak adına yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması uygulamasını hayata geçirdik. Bu uygulamamızla birlikte müşterilerimiz kasa önünde vakit kaybetmeden alışverişlerini tamamlayabilecek.” değerlendirmesini yaptı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir