TeknoSA mobil uygulamalarda birinci oldu

Teknoloji perakendecisi TeknoSA’nın mobil uygulamaları, Monitise’ın “Türkiye Mobil Uygulamaları Araştırması”nın elektronik kategorisinde birinci oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre TeknoSA, dünyanın önde gelen bankaları, ödeme şirketleri, perakendecileri ve mobil operatörlerine teknoloji platformları ve hizmeti sunan Avrupalı mobil teknoloji şirketi Monitise’ın “Türkiye Mobil Uygulamaları Araştırması”nda elektronik kategorisinde birinciliği kazandı. TeknoSA, hem kullanıcı deneyimi kategorisinde, hem de kullanıcı arayüzü değerlendirmesinde en yüksek puanı aldı.

Kullanıcı deneyimi kategorisinde kriterlerin “ilk izlenim, göz atma/arama, satın alma ve marka-kullanıcı etkileşimi” kategorileri altında toplandığı, kullanıcı arayüzü değerlendirmesinde ise “marka kimliği ile mobil uyum, mobil standartlarına uyum, içerik ve görsel uyum, mobile özel deneyimler” olarak sınıflandırıldığı araştırmada 25 ayrı e-ticaret sitesi değerlendirinosaldi ve TeknoSA mobil uygulamaları tüm kriterlerde öne çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TeknoSA Pazarlama Direktörü Cem Işık, TeknoSA mağazalarında yer alan her ürünü kullanıcıların cebine ve tabletine getiren uygulamaların çok kısa sürede ciddi bir trend yakaladığını bildirdi.

TeknoSA’nın çoklu kanal stratejisinde mobilin yerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Işık, bu alanda yatırımlara öncelik verdiklerini dile getirdi.

Mobilin sadece bir kanal olmadığını, alışveriş alışkanlıklarını da değiştiren bir platform olduğuna dikkati çeken Işık, “Mobil aplikasyonlarımızın indirilme sayısı 1,5 milyona yaklaştı. Aplikasyonlarımız ve mobil sitemiz, Teknosa.com cirosunun yüzde 15’ini gerçekleştiriyor. Mobil alışverişin yükselişi e-ticarete göre çok hızlı olacak” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir