Temizlik sektörü robotlara emanet

Alman temizlik devi Kärcher, her geçen gün daha da gelişen robot teknolojisini temizlik sektörüne taşıyor. Kärcher’in akıllı temizlik robotu KIRA B 50, üstün teknolojisiyle temizlik gereken alanları insan gücüne ihtiyaç duymadan, tamamen kendi başına temizleyebiliyor.

Alman temizlik devi Kärcher, profesyonel temizliği robot teknolojisiyle birleştiriyor. Kärcher’in yenilikçi vizyonu ve 80 yılı aşkın temizlik teknolojileri deneyiminin bir sonucu olan KIRA B 50 akıllı temizlik robotu, temizlik gereken alanı insan gücüne ihtiyaç duymadan, tamamen kendi başına temizleyebiliyor.

Kärcher’in Akıllı Robotik Uygulamaları ürün serisinden olan KIRA B 50 otonom zemin bakım ve temizlik makinesi, hem manüel hem de otomatik olarak kullanılabiliyor.

Temizlik alanını tanımladıktan sonra insan gücüne ihtiyaç duymadan tüm alanı otonom olarak temizleyen KIRA, programlanan alanı temizledikten sonra hem şarj olmak hem de kirli su deposunu boşaltmak için park istasyonuna kendi başına geri dönüyor.

Yol Planlaması programı sayesinde sabit objeler arasından en etkili temizlik yolunu çizerek tüm alanın en etkili şekilde temizlenmesini sağlayan KIRA B 50, hem enerjiden hem de su ve temizlik ürünlerinden tasarruf ediyor.

KIRA, ön süpürücüsüyle serbest tozları toplamaya yardımcı olurken aynı zamanda mikrofiber ve standart fırça ile de kombine edilerek her türlü zeminde ve kirde oldukça etkili sonuçlar elde ediyor. Kärcher’in akıllı temizlik robotu, katı partikülleri de katı atık haznesine atarak emiş hortumunun muhtemel tıkanma riskini kendi kendine tamamen ortadan kaldırıyor.

KIRA B 50, sahip olduğu hassas sensör teknolojisi sayesinde de önüne çıkan cisimleri algılayarak üstün güvenlik teknolojisi sunuyor. Karcher, KIRA B 50’yi geleceğin temizlik işlerini ihtiyaç odaklı bir şekilde dizayn etmeyi hedefleyen bütüncül yaklaşımının bir parçası olarak konumluyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir