THY Almanya’da sosyal medya yatırımlarını artırdı

Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, Avrupa’nın en fazla seyahat eden ülkesi Almanya’da sosyal medya üzerinden hedef kitlesine ulaşıyor.

Türk Hava Yolları, Almanya’lı yolcuları İstanbul üzerinden tüm dünyaya bağlıyor. Geçtiğimiz aylarda Almanya’ya özel bir iletişim stratejisi ile sosyal medya komünite iletişimi çalışmalarına start veren firma Turkish Airlines Deutschland facebook sayfasını ana iletişim mecrası olarak kullanıyor.

Geçtiğimiz hafta yayına giren “Wollen Sie mit mir fliegen?” (Benimle uçar mısın?) isimli ilk yerel kampanya ise Almanya’da yaşayan Türk Hava Yolları takipçilerine farklı bir deneyim sunuyor: Facebook üzerinden kampanyaya katılan kullanıcılar, Türk Hava Yolları’nın hizmet verdiği Almanya’nın 11 farklı şehrinden uçmak istedikleri havaalanını seçip dünyada 200’den fazla destinasyon arasından hayallerindeki şehri seçiyorlar.

Sonrasında uçaklarına almak istedikleri arkadaşlarına haber gönderiyorlar. Türk Hava Yolları’nın Almanya’da yaptığı sosyal medya iletişim çalışmaları Dekatlon Buzz tarafından koordine ediliyor. Kampanya süresince 11 şehirden 11 kazanan hayallerindeki destinasyona bedava uçma şansı kazanacak.   Uygulama sayfası için: http://facebook.com/TurkishAirlinesDE

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Twitter fotoğraf algoritması 'ırkçı' tercihler yapıyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir