Kevin Mayer tiktok

TikTok’un CEO’su Kevin Mayer görevinden istifa etti

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan video paylaşım uygulaması TikTok’un tepe yöneticisi (CEO) Kevin Mayer görevinden istifa etti. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) güvenlik tehdidi olarak görülen Çin menşeli uygulama hakkında tartışmalar sürerken istifasını veren Mayer, kararına gerekçe olarak “siyasi ortamın çok değişmesini” gösterdi.

Şirket ise mayıs ayından bu yana tepe yöneticiliği yapan Mayer’e teşekkür ederek kararının anlayışla karşılandığını açıkladı. 2017 yılında geliştirilen Çinli video uygulaması, özellikle Z kuşağı tarafından kullanılan en yaygın akıllı telefon uygulamaları arasında yer alıyor.

Ancak veri güvenliği tartışmalarına da konu olan TikTok hakkında ABD Başkanı Donald Trump, ağustos ayı başında bir kararname imzalamıştı. Bu kapsamda şirketin 90 gün içinde bir Amerikan firmasına satılmaması durumunda yasaklanması öngörülmüştü.

Euronews’in haberine göre, TikTok’un sahibi ByteDance şirketinin, uygulamanın ABD operasyonlarını satmak için Microsoft ile görüşmeler yürüttüğü biliniyor.

Anker Soundcore Infini Mini Soundbar (Ev Sinema Ses Sistemi) incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir