Toshiba CES’te Akıllı Saat’iyle dikkat çekiyor

Toshiba, CES 2013’te yaşam ve eğlence kalitenizi artıracak geniş bir yelpazede etkileyici, güvenli, yeni akıllı evbulut-tabanlı çözümlerini duyuruyor. Toshiba’nın fuarda en ilgi çeken ürünlerinden biri de Akıllı Saat.

1.7 inç renkli OLED ekranlı ve akıllı telefon özellikli yeni saati ile e-postalarınız, çağrılarınız ve mesajlarınızı kolayca yönetebilir, aynı zamanda nabzınızı ölçüp kayıt altına alabilir, sağlık verilerinizi kaydedebilirsiniz. Üstelik üründe güvenlik için parmak izi okuyucusu da bulunuyor.

toshiba1

Öte yandan Toshiba, CES2013’te yeni Ultra HD 4k TV’sini de sunuyor, Toshiba L9300 serisi. 4KTV, mevcut 1080p TV lerden 4 kat daha yüksek çözünürlüğe sahip. Böylece içerikşu ana kadar izlediğiniz HD TV’lerden alıştığınızın çok ötesinde net ve parlak.

Toshiba, ultra-ince çerçeveli şık metal tasarımlı 4K TV modelini 39, 50, 58, 65ve 84 inçebatlarında pazara sunmayı hedefliyor. Toshiba’nın CEVO 4K quad ve dual core işlemcisi hem ultra-yüksek çözünürlüklü video hem de içerik görüntüsünün iyileştirilmesine yardımcı olurken, Toshiba ClearScan 240Hz yenileme hızı ilede daha hızlı videolar sağlanıyor. 1080p görüntü, Ultra HD seviyesine yükseltilir ve iyileştirilirken, Toshiba 2 ekstra çekirdekli quad core işlemci kullanıyor.

Toshiba fuarda ayrıca yeni LED TV modellerini de sergiliyor. L2300, L7300,L4300 serilerini de fuarda görücüye çıkardı. Yeni serilerdeki Cloud TV, içeriğe daha kolay erişim, mobil aygıt interaktivitesi ve akıllı fonksiyonların server tabanlı yükseltilebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca Toshiba yeni ev bulut sistemi (Cloud home) ile evdeki cihazları tv, bilgisayar ve hatta buzdolabındaki ekrandan yönetebilirsiniz.

Fuarda Toshiba’nın Hybrid Ultrabook + Tablet modeli U920t beraberinde dünyanın ilk 1 TB Hybrid HDD’li ürünü 3D özellikli QosmioX870 de sergilenirken, server erişimli Cloud TV, Wi-Fi/Miracast özellikleri, 3D ve 4K yükseltme özellikli yeni Blu-ray DVD’ler diğer ilgi çeken ürünleri arasında yer aldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir