Toshiba, kişisel bulut depolama çözümü

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş., Toshiba’nın ilk kişisel bulut depolama aygıtı STOR.E CLOUD’u duyurdu. Kullanımı kolay depolama merkezi, kullanıcıların geniş medya kütüphanelerini evlerinde güvenle saklamalarını sağlarken, bulut aracılığıyla dosyalara uzaktan erişim ve yayınlama olanağı veriyor. STOR. ECLOUD ile kullanıcılar, verilerine evlerinde ya da tabletleri, akıllı telefonları veya bilgisayarları ile dışarıdan erişebilecekler.

STOR.E CLOUD, Windows, Android ya da Apple iOS işletim sistemlerini kullanıyorolmasına bakmaksızın her türlü elektronik aygıtla sorunsuz çalışıyor. 3TB’a kadar kapasitesi ile kullanıcılar, dizüstü bilgisayarlarındaki müzikleri ve tabletlerindeki fotoğrafları yedekleyebilecek, akıllı televizyonlarında film yayınlayabilecekler. Dahası, internet bağlantısı üzerinden dünyanın herhangibir noktasındaki herhangi bir cihazdan STOR. E CLOUD’a erişebilecekler. Böylece kullanıcılar aile üyelerine fotoğraflarını gösterebilecek, arkadaşlarının evinden kendi müzik arşivlerine ulaşabilecek veya televizyonda video oynatabilecekler.

Dünyanın sahip olduğu dijital bilgiler her beş yıl içinde on kat artarken, tüketicilerindeğerli verilerini yedeklemeleri oldukça önem kazanıyor. Evler artık elektronik aygıtların oluşturduğu ekosistemlere dönüşüyor ve tüketiciler, hemevde hem de ev dışında, verilerini ekrandan ekrana paylaşabilme özgürlüğü istiyorlar.

Tüketici elektroniği pazarının önde gelenlerinden olan Toshiba, STOR. E CLOUD ile tüketici ihtiyaçlarına yönelik eşsiz anlayışı sayesinde tüketicilerin taleplerini karşılayacak ve evdeki bağlantı boşluklarını dolduracak bir depolama merkezi yarattı.

Geriye kalan her şey otomatik olarak yapılır, böylece hemen medya kütüphanelerinizi yedeklemeye başlayabilirsiniz. İstendiği takdirde, yüklemeden sonra daha gelişmiş kurulum ayarlarına erişmek de mümkün.

Bulut depolama gittikçe önem kazanırken, tüketiciler hala kişisel bilgilerini uzaktaki bir depolama aygıtına koymak konusunda endişeliler. Online yedekleme çözümlerinin aksine, STOR. E CLOUD verilerinizi bilinmedik bir yerde değil,evinizin güvenliğinde saklamanıza olanak sağlayarak sizi huzursuzluktan kurtarır.

Parolaile korunan internet bağlantısı, global erişilebilirlik ve güvenliği bir araya getiriyor. STOR.E CLOUD, halka açık ve özel bulut uygulamalarının aksine, tamamen sizin tarafınızdan yönetilir, böylece içerik ve erişilebilirlik her zaman kendi kontrolünüz altındadır ve hiçbir zaman üyelik ya da kullanım ücreti ödemeniz gerekmez.

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distiribütörü TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, ’’Bulut depolamanın her geçen gün daha da popüler hale gelmesine rağmen, birçok kullanıcı, verilerinin güvenliğinden endişeettiği için hala geleneksel depolama donanımlarını tercih ediyor. STOR.E CLOUD, bu endişeleri gidererek her iki dünyanın da en iyi özelliklerini bir araya topluyor. Dünyanın her yerinden internet bağlantısı aracılığıyla dosyalara erişebilme yeteneği ile verileri kendi evinde depolamanın getirdiği gönül rahatlığını birlikte sunuyor.” diyor ve ekliyor, “STOR.E CLOUD, dijital evde içerikadalarını bir araya getirirken, değerli veriler için güvenli yedekleme sağlıyor. Toshiba, tüketici elektroniği alanında sahip olduğu uzun yıllara dayanan deneyimini kullanarak, tüketicilere ihtiyaç duydukları verilere dünyanın her yerinden erişebilme özgürlüğü sunan merkezileştirilmiş bir depolama merkezi sağlıyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir