toshiba memory Kioxia

Toshiba Memory adını Kioxia olarak değiştiriyor

Toshiba Memory Europe GmbH, 1 Ekim 2019 tarihinde adını resmi olarak Kioxia (kē-ōx’-ē-uh) Europe GmbH şeklinde değiştireceğini duyurdu. Tüm Toshiba Memory şirketleri yaklaşık aynı tarihte Kioxia (ki-oks-i-ya) adını kullanmaya başlayacak.

Kioxia, “bellek” anlamına gelen Japonca kioku kelimesi ile “değer” anlamına gelen Yunanca axia kelimesinin bileşiminden oluşuyor. “Bellek” ile “değer”i bir araya getiren Kioxia, şirketin dünyayı “bellek” ile geliştirme misyonunu temsil ediyor.

Şirket vizyonunun temelinde yatan da bu. Kioxia, yeni bir bellek çağının yaratılmasına katkıda bulunacak. Bu yeni çağın özelliği, yüksek kapasiteli, yüksek performanslı depolama ve veri işleme talebinin hızla artması.

Bu talebi karşılayarak şirket, önde gelen bir flash bellek üreticisi olarak yıllar boyunca sürdürülebilir bir büyüme performansı sergileyecek.

toshiba memory Kioxia

Toshiba Memory Holdings Corporation icra kurulu başkanı Stacy J. Smith, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bellek sektörünün en ön saflarındaki konumumuzu pekiştirirken, şirketimizin evrimindeki en yeni adımı atıyor olmaktan büyük memnunluk duyuyorum.

Çıkış noktamız olarak ‘bellek’ ile başlayacağız ve Kioxia gündelik hayatın çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak, dünyayı daha ilginç kılmak ve topluma uzun vadeli değer sunmak amacıyla çeşitli işbirliklerine girecek.”

Toshiba Memory Corporation, 1987’de NAND flash belleği icat etmekten en yeni BiCS FLASHTM 3D flash belleği piyasaya sunmaya kadar, hep flash bellek teknolojisinin evriminde başı çekmiştiğini savunuyor.

Şirket, 5G, Nesnelerin İnterneti ve bulut bilişim gibi yeni teknolojiler yoluyla toplumun giderek daha fazla aktif veri ürettiğine, her zamankinden daha fazla bellek ve depolama gerekli olduğuna dikkat çekiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir