Toshiba’dan klavyesi ayrılabilir ultrabook

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş, iş dünyası profesyonellerinin notebook PC ve tableti bir arada kullanmaya yönelik artan taleplerini karşılamak üzere tasarlanan Portégé Z10t modelini duyurdu. Windows 8 Pro özellikli bu ince ayrılabilir bilgisayar, sağlam, kullanışlı ve güçlü bir Ultrabook modundan tek bir hareketle el yazısı ile kullanılabilen pratik ve sezgisel bir tablete dönüşebiliyor.

Bu yeni cihaz, bilgisayarlarını kendi ihtiyaçlarına göre uyarlamak isteyen PC kullanıcılarına tam bir esneklik sağlarken, kullanıcıların iyi bildiği gibi Toshiba Portégé serisi taşınabilirlik, güvenilirlik ve sağlamlıkta yüksek standartlar sunuyor. Ayrıca Toshiba Easy Guard sayesinde kullanıcılar, sorunsuz bir bilgisayar deneyimi yaşayacaklarından emin olabiliyorlar. Portégé Z10t, süper ince yeni 11.6” Full HD yüksek parlaklıklı dokunmatik ekrana sahip.

Kullanışlı ve rahat

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri TürkiyeDistribütörü TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada,“İş insanları arasında tablet kullanımının giderek arttığını görüyoruz. Artık pek çok profesyonel yanında iki cihaz taşıyor; bir notebook ve bir tablet. Portégé Z10t ile rahatlık ve kullanışlılığı tek bir cihazda bir araya getirerek tüm profesyonel bilgisayar ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözüm yarattık. Kullanıcılar gerek tablet, gerekse notebook modunda Ultrabook teknolojisiningetirdiği üstün performansa güvenebilecekler.” dedi. Portégé Z10t modelinin tablet modu, seminerler esnasında not almak ve seyahat halindeyken internete girmek gibi işlemlerde son derece kullanışlı bir deneyim sunuyor. Ancak önemli miktarda veri girişini gerektiren doküman işlemleri söz konusu olduğunda,çıkarılabilir klavye desteği sayesinde cihaz kolayca notebook’a dönüşebiliyor.Portége Z10t her iki modda da, Ultrabook’lar için geliştirilen Intel Core işlemciler ve dahili yüksek hızlı SSD’ler sayesinde güçlü ve hızlı performans sunuyor.

Menü navigasyonu ve yazı yazma için geniş seçenekler

Portégé Z10t menü geçişlerinde ve veri girişinde pek çok kullanışlı yol sunuyor. Kullanıcılar notebook modunda iken dilerlerse kolaycafiziksel klavye ile veya dilerlerse dijital klavyeyi kullanarak yazı yazabiliyorlar. Diğer menüler arası geçiş işlemleri dokunmatik ekran veyamulti-touch touchpad ile yapılabiliyor. Daha yüksek hassasiyet gerektiğinde ise, Accupoint özelliği en uygun seçenek haline geliyor. Portégé Z10t’un tablet özelliklerini kullanarak, tamamen etkileşimli on-parmak dokunmatik ekransezgisel bir internet deneyimi sağlıyor. Daha da ötesi, opsiyonel olarak sunulan Digitizer Pen ile kullanıcılar tablet ekranında çizim taslakları yapabiliyor, imleci belirli bir alanda tam istedikleri noktaya getirebiliyor veya menüler arasında daha detaylı gezinti yapabiliyorlar. El yazısı tanıma özelliği ise ekran üzerinde el yazısı ile alınan notları düzenlenebilir dijital dokümanlara çevirerek büyük bir pratiklik sunuyor.

İlginizi çekebilir:  Seagate'in 10TB’lık diskleri Türkiye'de

Toshiba Easy Guard sayesinde sorunsuz günlük yoğun ve güvenli kullanım

İnce ve ultra-taşınabilir Portégé Z10t günlük yoğun kullanım için geliştirilmiş ve Toshiba’nın yüksek kalite ve güvenirlik standartları testlerinden geçirilmiştir. Sonuç olarak, depolanan veriler kaza sonucu düşmelere karşı artık daha korunaklı. Bunun da ötesinde, sıvıd ökülmelerine¹ dayanıklı klavyesi sayesinde bu gibi durumlarda veri kayıpları engellenebiliyor. Portégé Z10t pek çok gelişmiş güvenlik ve veri yönetimi özelliğini barındırıyor: Intel Anti-Theft (Kayıp-Çalıntı) özelliği yetkisiz giriş riskini azaltırken, Trusted Platform Modülü (TPM) yerel olarak depolanan kritik verileri koruma altında tutuyor. Intel vPro teknolojsi ise bilgisayar kullanımının getirdiği günümüz tehditlerine karşı özel olarak geliştirilmiş dahili bir güvenlik seti. En yeni güvenlik tehditlerine karşı ilave güvenlik sağlamasının yanı sıra Intel vPro ayrıca BT departmanlarına cihazı uzaktantakip ve tamir edebilme ve güncelleme yapabilme imkanı tanıyor.

En yeni bağlantı teknolojileri

Portégé Z10t modelinin odak noktası mobil çalışanlar olduğundan, cihaz hızlı veri transferi ve güvenilir network erişimi için gelişmiş bağlantı özellikleri ile donatılmış durumda. Bu ayrılabilir Ultrabook dahili olarak çevre birimlerle çok daha hızlı veri transferi sağlayan en yeni USB 3.0 girişlerine sahip, HDMI ve RGB aracılığıyla, büyük ekrana kolaycabağlantı yapılabilirken, Kablosuz Ekran teknolojisi ise hiçbir kablo olmadan kullanıcıların uyumlu bir televizyona doküman veya multimedya dosyalarını gönderebilmelerini sağlıyor. Gigabit LAN ile güvenilir ve hızlı network erişiminin yanı sıra, Portégé Z10t hızlı veri paylaşımı ve senkronizasyon içinHSPA and LTE gibi en yeni kablosuz teknolojilerini barındırıyor.

Toshiba Portégé Z10t – ayrılabilir Ultrabook notebook ve tablet özellikler

29.5 cm (11.6” 1920×1080) Full HD yüksek parlaklıklı dokunmatik ekran tam arka aydınlatmalı klavye, multi-touch touchpad, Accupoint ve DigitizerPen (seçilen modellerde) mevcut.

11,6 inch ekran sınıfında en hafif, en ince Windows 8 pro hibrit bilgisayar

  • Ultrabook için en yeni Intel işlemci
  • En yeni SSD teknolojisi
  • Bağlantı: WiFi b/g/n veya a/g/b/n, Bluetooth 4.0, opsiyonel Intel Wireless Display & dahili HSPA & LTE modülü Tablet: 1x USB3.0, -HDMI (mikro), SD, HP/Mic kombo klavye ünitesi: 1x USB2.0, HDMI, RGB, Gbit LAN
  • İş amaçlı kullanıma yönelik araçlar: Trusted Platform Modülü (TPM v1.2), Intel Active Management Teknolojisi, Intel Anti-Theft Kayıp Çalıntı özelliği, Toshiba Eco Utility Yazılımı
  • Renk: Çelik gri metalik
  • Boyutlar ve ağırlık: 299×220.5×16.9(ön)/ 19.9(arka) mm; ~1.4 kg
  • Windows 8 Pro veya Windows 8
Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir