Trend Micro

Trend Micro, NSS Labs’in sızıntı tespitinde yine birinci

Siber güvenlik çözümlerinin lider şirketi Trend Micro’nun Deep Discovery ürünü, üst üste dördüncü yılda da NSS Labs Sızıntı Tespit Sistemleri raporunda yüzde 100 tespit oranıyla rakipsizliğini kanıtladı.

Veri sızıntıları, günümüzün hızla değişen teknoloji dünyasında kurumların en çok karşılaştığı ve en çok zarar veren siber tehditlerin başında geliyor. Dijital dönüşüm çalışmaları arttıkça kurumsal saldırıların yapılabileceği alanlar da artıyor.

Saldırganlar da bu alanlardan faydalanarak büyük kazanç sağlayabilecekleri sistemleri ve müşteri verilerini hedef alıyor.

NSS Labs’in yaptığı araştırmaya göre sızıntı tespit sistemleri en çok bankacılık (yüzde 49) ve üretim (yüzde 41) sektörleri tarafından kullanılıyor. Bu da siber güvenlik konusunun ciddiyetle değerlendirilmesi anlamına geliyor.

Trend Micro’nun Deep Discovery çözümü, NSS Labs 2017 Sızıntı Önleme Sistemleri raporunda katmanlı yaklaşımın gücünü ve etkililiğini kanıtladı.

Deep Discovery’nin kum havuzu özelliği

Pazarda çözümleri karşılaştırmak için en kilit yollardan biri olan kurtulma (evasion / kaçınma – atlatma) kategorisinde değerlendirilen 7 şirketten 5’i büyük sorunlarla karşılaştı.

Deep Discovery ürününün isteğe göre uyarlanabilir kum havuzu, atlatmaların tespit edilmesinde yüksek etki gösterdi. Deep Discovery’nin kum havuzu özelliği, kurumsal masa üstünü aynen kopyalayarak tehdidi tamamen analiz edebiliyor.

Diğer yandan Bütünleşik Tehdit Savunma yaklaşımı uç nokta, veri merkezi ve ağ katmanlarındaki korumayı birbirleriyle bağlayarak güvenlik açıklarını en alt düzeye indiriyor ve kötü niyetli kişilerin saklanabilecekleri tüm alanları ellerinden alıyor.

Sektörün en iyisi Trend Micro Deep Discovery

XGen güvenliğin desteklediği Trend Micro Deep Discovery, kurumların fidye yazılım ve hedefli saldırıları da içeren gelişmiş zararlı yazılımları tespit etmek, analiz etmek ve karşılık vermek için tasarlandı.

Deep Discovery, isteğe özel uyarlanmış kum havuzu, uç nokta aktivite izleme, hedefli oltalamaya karşı e-posta analizi ve kapsamlı ağ taramayı da içeren katmanlı nesiller arası tehdit koruma özellikleriyle sektörde farklılaşıyor.

XGen olarak adlandırılan bu çok katmanlı yaklaşım doğru zamanda doğru teknolojiyi uygulamak için geliştirilerek olabilecek en yüksek tespit oranını yakalıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir