TRT yayınları Eutelsat ile Afrika kıtasında

Dünyanın lider uydu operatörü Eutelsat, TRT Türk ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, TRT Türk kanalının Afrika’da yayınlanması için gerekli uydu hizmetini sunuyor.

Dünyanın lider uydu operatörü Eutelsat Communications ve Türkiye’nin çok kanallı kamu Televizyon ve Radyo Kuruluşu, TRT ile çok önemli bir işbirliği gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu işbirliği kapsamında Eutelsat bundan böyle TRT Türk yayınlarını Afrika coğrafyasına ulaştıracak.

Türkiye’nin yanı sıra uluslararası haberler ile bölgeye ait gelişmelerin de ele alınacağı, haber ve ekonomi programlarıyla içeriği zenginleştirilen kanal, TRT ‘nin aynı zamanda yurtdışına açılan yeni bir kapısı olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eutelsat Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı Ali Korur, “Dünyanın lider uydu operatörü olarak Afrika’da yaşayan milyonlarca izleyiciye böyle bir hizmeti ulaştırmak ve güçlü uydu teknolojimizle aracı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Televizyon yayınlarını doğrudan evlere eriştirme konusunda uydu pazarının lider markası olarak, sektörün gelişimine verdiğimiz katkıya devam edeceğiz. TRT ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmayla var olan iş birliğimizin güçlenmesi yanında, TRT Türk’ün Türkiye dışındaki pazarlardaki başarısına katkıda bulunmaktan ayrıca motive olmaktayız.‘’ diye konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir