TTNET NETDİSK’te ücretsiz kapasite 20 GB’a çıktı

TTNET, bulut hizmeti NETDİSK paketlerinin kapasitesini artırdı. Tüm TTNETmüşterileri ek bir ücret ödemeden daha fazla veriyi uluslararası güvenlik standartlarına göre saklayabilecekler.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, müşterilerinin artan veri depolama ihtiyaçlarını karşılamak için, bulut hizmeti NETDİSK paketlerinin kapasitesini artırdı. TTNET, müşterilerine ücretsiz sunduğu 1 GB’lik kapasiteyi 20 GB’ye, aylık 4.99 TL ücretle sunduğu 50 GB kapasiteyi ise 100 GB’ye yükseltti.

NETDİSK’le hayat kolaylaşıyor

NETDİSK dosyaları saklıyor, koruyor ve internet bağlantısı bulunan her yerden bu dosyalara erişim sağlıyor. Araştırmalar, yaklaşık bir yıl içinde bilgisayarların ve sabit disklerin yüzde 13’ünün arızalandığını, kişisel dosyaların yüzde 50’sinin kaybolduğunu ya da yanlışlıkla silindiğini gösteriyor. NETDİSK, dosyaları kaybetme korkusunu ortadan kaldırıyor,  sınırsız ve süresiz olarak yedekliyor. NETDİSK ile en değerli anılara, en önemli bilgilere, en kritik dosyalara online yedekleme ile istenilen yerden anında ulaşmak mümkün oluyor.

NETDİSK,  çok hızlı bir şekilde kuruluyor ve otomatik olarak çalışmaya başlıyor. Yedeklenen dosyaların üzerinde yapılan değişiklikleri de takip ederek, ihtiyaç halinde eski haline ulaşmayı mümkün hale getiriyor. Albüm özelliğiyle resimler hızlı bir şekilde izlenebiliyor. Ara yüzü sadeleşen NETDİSK ile dosyalar daha kolay ve basit adımlarla hızlı bir şekilde yedekleniyor. TTNET müşterileri, kendilerine ücretsiz sunulan 20 GB‘lık yüksek kapasiteli deneme paketi ile NETDİSK’in ayrıcalığını yaşıyorlar.

Veri güvenliği nasıl sağlanıyor?

NETDİSK’e yüklenen veriler, üç farklı coğrafi bölgedeki üç farklı veri merkezinde tutuluyor. Böylelikle herhangi bir bölgede doğal afet meydana gelse dahi dosyalara erişilebiliyor.

NETDİSK’te dokümanlar en yüksek uluslararası standartlarla göre şifreli şekilde saklanıyor. NETDİSK üzerindeki tüm iletişim, bankaların da kullandığı bir teknolojiyle; şifrelenmiş SSL (Secure Sockets Layer) kanalından gerçekleşiyor.

Kimler kullanabilir?

Öğrenciler, tezlerini, ödevlerini NETDİSK’e yükleyerek okulda, evde, arkadaşında ya da kafede aynı doküman üzerinden çalışmaya devam edebilirler. Ayrıca işle ilgili dokümanlar, fotoğraflar, film ve müzik dosyaları da güvenli bir biçimde saklanabilir. Çekilen videolar arkadaşlarla paylaşılabilir.

İlginizi çekebilir:  Tivibu’da en çok izlenen filmler

NETDİSK’le ilgili detaylı bilgi, www.ttnetbulutu.com adresinden alınabiliyor.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir