TTNET’ten doğanın korunmasına destek

TTNET’in çalışanları adına oluşturduğu TTNET Ormanı 1,5 yaşına girdi. 5400 adet sedir ağacından oluşan orman ile son bir yılda 3,7 ton karbonun doğaya salınımının önüne geçildi.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, sunduğu ürün ve hizmetlerle müşterilerini dijital çözümlerle buluştururken bir yandan da çevrenin korunması için çalışmalarını sürdürüyor. TTNET, doğanın korunmasına destek vermek amacıyla 2011 yılında Konya’nın Karapınar ilçesinde bir TTNET Ormanı oluşturdu. TTNET çalışanları adına dikilen 5400 adet sedir ağacından oluşan orman ile bir yılda 3,7 ton karbon kazanımı sağlanıyor.

TTNET, doğaya kazandırdığı fidanların dikim çalışmaları sırasında, geleceğin yetişkinlerindeki doğa sevgisinin geliştirilmesi, sosyal sorumluluk çalışmalarına dönük farkındalığın ve katılımın sağlanması amacıyla Konya Karapınar’daki 8 ilköğretim okulunda okuyan öğrencilerin desteğini aldı. Birer fidanken okulların bahçelerine dikilen ve öğrencilerin bakımıyla büyüyen sedirler, yeterli boyuta ulaştıktan sonra 100 bin metrekarelik alana taşınarak TTNET Ormanı oluşturuldu.

TTNET Ormanı, bünyesindeki 5400 sedir ağacı ile elde edilen karbon kazanımının yanı sıra bölgesel olarak yoğun görünen rüzgâr erozyonu ile mücadeleye de önemli bir katkı sağlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir