TuneIn, NBA karşılaşmalarını canlı yayınlayacak

Dünyanın en büyük müzik ağı TuneIn, Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ile uzun yıllar sürecek yeni anlaşmalarını duyurdu. Anlaşma, TuneIn Premium kullanıcılarının, tüm NBA 2016-17 normal sezon karşılaşmaları, tüm NBA playoff’ları ve final karşılaşmalarının yanı sıra NBA All-Star karşılaşması, State Farm All-Star Cumartesi Akşamı ve State Farm tarafından sunulan NBA Draft gibi büyük etkinliklere erişimini sağlayacak.

Böylece ABD, Kanada ve Çin dışındaki taraftarlar, 2015-16 sezonunun geriye kalan NBA karşılaşmalarının canlı yayınına ulaşabilecekler. Mayıs ayında Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği (WNBA) normal sezon ve playoff karşılaşmaları, ligin 20. sezonunu kutlamasıyla birlikte ulaşılabilir duruma gelecek. Basketbol severler ayrıca NBA’in resmi küçükler ligi, NBA Gelişim Ligi’ni dinleyebilecekler ve yıldız adaylarını takip edebilecekler.

TuneIn Baş İçerik Yöneticisi Kevin Straley, yaptığı açıklamada “NBA ile kurduğumuz bu yeni ortaklığı duyurmaktan dolayı büyük heyecan duyuyoruz. Platformumuzun 230 ülke ve bölgeye erişim gücü ile NBA’in uluslararası taraftar tabanının birleşimi, TuneIn’in büyüyen spor içerik potföyünü genişletmek bakımından büyük değer taşıyor. NBA, taraftarları sosyal ve mobil dağıtımda birbirine bağlama yönünden spor liglerinin dünya lideri konumunda” dedi.

NBA Küresel Medya Dağıtım ve İş İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Denenberg ise “Tüm dünyadaki NBA taraftarları, karşılaşmalar konusunda çok coşkulu. İçeriklerimizi televizyon ve radyodan, mobil ve sosyal medyadan çeşitli yollarla tüketiyorlar. TuneIn’in küresel platformu ise taraftarlarımızın karşılaşmalarımızın heyecanını tecrübe etmeleri için eşsiz bir yol olacak” diye konuştu.

60 milyondan fazla aktif üyesi var

TuneIn’in küresel müzik ağı, tüm dünyada 60 milyondan fazla aktif aylık üyeye yüksek kalite dijital spor içeriği sunuyor. TuneIn ayrıca karşılaşma yayınlarının yanı sıra normal sezon boyunca günlük tartışmalar, analiz ve fantezi gösteriler gibi orijinal içerik üretmek için NBA ile birlikte çalışacak. Diğer içerikler şunları da kapsayacak:

İstek Üzerine İçerik: Kullanıcılar eğer canlı yayınları takip edemezlerse, kayıt yoluyla her takımın en son 10 karşılaşmasının tekrarını dinleyebilecekler.
7/24 NBA Kanalı: TuneIn, kullanıcıların tüm yıl boyunca canlı ve isteğe bağlı basketbol programlarını dinleyebileceği, NBA TV içerikleri ve orijinal programların bir karışımından oluşan 7/24 canlı bir kanal kurmayı planlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir