Türk Telekom, 4G için heyecanlı

Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, 4G ihalesinde Grup olarak güçlü bir şekilde yer alacaklarını belirterek, “Dünyanın çevresini 5 kez dolaşacak uzunluğa sahip fiber altyapımızın, Türkiye’ye 4G hizmetlerini sunmak üzere üstlendiği hayati rolün farkındayız” ifadesini kullandı.

Akdemir, 4G resmi ihalesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Grup olarak gelecek vizyonları doğrultusunda yaptıkları yatırımlarla 4G’ye uzun süredir hazır ve istekli olduklarının altını çizdi.

4G ihalesinde yeni entegre yapılarıyla Türk Telekom Grubu olarak tek bir çatı altında güçlü bir şekilde yer alacaklarını aktaran Akdemir, “Türk Telekom Grubu olarak, 81 ile yayılan 193 bin kilometrelik fiber altyapımızla mobil şebekelerin iletişim ihtiyaçlarını bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de karşılamayı mümkün kılacak kapasiteye sahibiz. Dünyanın çevresini 5 kez dolaşacak uzunluğa sahip fiber altyapımızın, Türkiye’ye 4G hizmetlerini sunmak üzere üstlendiği hayati rolün farkındayız ve yatırımlarımızla gurur duyuyoruz” değerlendirmelerini yaptı.

Akdemir, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda bilgi toplumuna dönüşme sürecinde 4G’nin çok kritik bir rol oynadığına işaret ederek, 4G teknolojisinin eğitimden sağlığa, eğlenceden e-ticarete her alanda etki göstereceğini dile getirdi.

4G ile artan mobil internet hızları ve gündeme gelecek yeni teknolojilerin, kullanılan pek çok hizmetin bir adım sonrasını hayal etmeye imkan tanıdığını belirterek, şunları kaydetti:

“LTE ile sunulan daha fazla kapasite ve hız eşliğinde yepyeni bir deneyim yaşayacağız. Bu yeni olanaklar eşliğinde hayata geçen hizmetler, Türk halkının teknolojiye olan yakınlığı ve yatkınlığıyla ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimi için pek çok yeni fırsatı gündeme getirecek. Türk Telekom Grubu sayesinde 4G ile Türkiye’de gelişen mobil internet altyapısının ve olumlu rekabetin, Türkiye’deki girişimcileri dünyadaki benzerleriyle rekabet edebilecek ölçüdeki başarılı projeleri hayata geçirme konusunda cesaretlendireceğine yürekten inanıyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir