Türk Telekom Akademi’de yeni dönem

Türk Telekom Akademi’nin “Yeni Nesil ve Sabit Geniş Bant Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı” 17 Ocak’ta başlayacak.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom Akademi, telekomünikasyon sektörünün teknoloji ve inovasyon ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmaya ve sektör çalışanlarının kariyerlerine değer katarak nitelikli işgücünü artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Türk Telekom Akademi’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED), Yıldız Teknik Üniversitesi ve Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Yeni Nesil ve Sabit Geniş Bant Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programı”na katılmak için kayıtlar 13 Ocak Salı gününe kadar devam edecek. Program, 17 Ocak’ta başlayacak ve 1 ay sürecek.

Program kapsamında öğrencilerin mesleki farkındalık ve gelişimlerinin sağlanması ile bilgi ve becerilerinin telekomünikasyon sektöründe çalışabilecek düzeyde artırılması hedefleniyor. Video tabanlı etkin öğrenme araçları ile desteklenerek hazırlanmış uygulamalı karma eğitim sunan program, sektördeki nitelikli eleman ihtiyacına cevap vermenin yanı sıra telekomünikasyon profesyonellerinin gelişimlerine de katkı sağlıyor.

Sertifika programına katılanlar Yeni Nesil Erişim Sistemleri, Telekomünikasyon Temel Eğitimi, Ağ Uzmanlığı Eğitimi, Telekomünikasyon Teknolojilerine Giriş (Devre&Paket Anahtarlama), Bakır ve Fiber Erişim Teknolojileri, İletim Sistemleri Teknolojileri, Yeni Nesil Santral Sistemleri (NGN) başlıklı derslerden oluşan bir eğitim alıyor.

Sınıf eğitimlerinin ardından Türk Telekom Network Operasyon Merkezi ve sistem salonu ziyaretleri gerçekleştirilecek. Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri başlıkları altında verilecek sertifika programları, özel laboratuvarlarda bilgisayar destekli eğitimler sunmanın yanı sıra e-eğitim destekli karma öğrenme modeliyle de belirli derslerde uzaktan eğitim fırsatını katılımcılara sunacak. Programa katılanlar, teorik eğitim ile uygulamalarla da pratik yaparak Türk Telekom Akademi eğitmenlerinin etkin bilgi paylaşımından yararlanabilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir