Türk Telekom Çevik Stüdyo’ya iki ödül birden

Türk Telekom, Çevik Stüdyo uygulamasıyla Yetenek Geliştirme Birliği (Association for Talent Development-ATD) tarafından iki ödüle birden layık görüldü.

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, yetenek gelişimi ve kurumlarda performans artırımı alanında dünyanın en saygın birliği olarak tanımlanan ATD’den iki ödül aldı.

Her yıl düzenlenen ATD Mükemmellik Ödülleri organizasyonu kapsamında Türk Telekom; Çevik Stüdyo uygulaması ile “Uygulamada Mükemmellik” kategorisinde birinci olurken “Koçluk ve Mentorluk” kategorisinde mansiyon ödülünün sahibi oldu.

10 farklı kategoride 150’den fazla başvuru alan ödül organizasyonunda, Türk Telekom Çevik Stüdyo uygulaması ile uluslararası birçok rakibini geride bıraktı ve ödül kazanan tek telekomünikasyon şirketi oldu.

“60’ın üzerinde takım, işini çevik yöntemlerle yürütüyor”

Türk Telekom Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörü Saynur Önen, Türk Telekom insan kaynakları ekibine, 2015 yılındaki International Business Awards “Yılın İK Takımı” ödülünü de kazandıran Çevik Stüdyo’nun, Yetenek Geliştirme Birliği tarafından iki ödüle birden layık görülmüş olmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Türk Telekom Akademi altında yer alan Çevik Stüdyo’yu, organizasyon yapısını daha çevik hale getirmek, değişen teknolojilerle ortaya çıkan ihtiyaçları görüp bunlara hızla uyum sağlamak amacıyla 2013 yılında kurduklarını aktaran Önen, “Bu uygulama ile şirket içerisinde dinamik bir kültür yerleştirmeyi hedefledik. Çevik Stüdyo’da yer alan profesyonel koçlar, hangi fonksiyonumuzda bulunursa bulunsunlar tüm çevik takımlara iş başında destek veriyor. Bu model de çeviklik kültürünün, organizasyona yayılım ve çalışanlar tarafından benimsenme hızını artırıyor, değişime adaptasyonu kolaylaştırıyor. Bugün, şirket içinde farklı bölümlere dağılan 60’ın üzerinde takım, işini çevik yöntemlerle yürütüyor. Bu sayıyı yakın zamanda iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, ATD, dünya çapında tüm organizasyonlarda çalışanların bilgi ve yetenek gelişimlerini destekleyen profesyonel bir üyelik kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. ATD’nin verdiği Mükemmellik Ödülleri, yetenek gelişimi kapsamında yapılan başarılı uygulama ve çözümleri tespit ederek ödüllendiriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir