Türk Telekom e-fatura özel entegratörü oldu

Türk Telekom, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilerek, telekomünikasyon sektörünün ilk e-fatura özel entegratörü oldu. Türk Telekom, şirketlere, KOBİ’lere, kamu kuruluşlarına ve büyük kurumlara e-fatura hizmeti verecek.

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmekten heyecan duyduklarını belirterek, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şirketler ve kurumlar, Türk Telekom’un özel entegratörlüğü sayesinde, Gelir İdaresi’nin e-faturaya geçme zorunluluğu ile ilgili yeni yasaya da kolaylıkla uyum sağlayabilecekler. e-faturanın yaygınlaşması aynı zamanda çevrenin korunmasına da katkıda bulunacak.”

e-fatura hizmeti nasıl verilecek?

e-faturalama hizmetinden yararlanmak isteyen işletmeler, sistemlerinin entegre edilmesinin ardından Türk Telekom’un aylık abonelik seçeneklerinden kendi ihtiyaçlarına uygun olan paketi seçip bu sistemin avantajlarından yararlanmaya hemen başlayabilecek. Şirketler faturalarını bu sistemde arşivleyebilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir