Türk Telekom, ULAK için ilk siparişi verdi

Türk Telekom, yerli baz istasyonu projesi ULAK için ilk siparişi verdi. Şirket açıklamasına göre, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın desteğiyle ASELSAN, NETAŞ ve Türk Telekom’un Ar-Ge iştiraki ARGELA tarafından geliştirilen yerli baz istasyonu projesi ULAK için sipariş veren ilk operatör Türk Telekom oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan, şunları kaydetti:

“Yerli üretimi desteklemek adına Türk Savunma Sanayi sektörünün en önemli projelerinden biri olan ve Ar-Ge iştirakimizin de ortak olduğu ULAK için sipariş veren ilk şirket biz olduk. 213 bin kilometrelik fiber altyapımız ve 4,5G için kritik öneme sahip frekanslarımızla nisan ayında başlayacak 4,5G’nin lideri olacağız. Bu sorumlulukla sektörümüze yön veren adımlar atmayı sürdürüyoruz.

ULAK projesine verdiğimiz destek ve ilk sipariş veren operatör olmamız bu vizyonun en önemli göstergelerinden biri. Türkiye’de yerli üretimi desteklemek ve cari açığın düşürülmesine katkı sağlamak adına çok önemli gördüğümüz bu proje, milyonlarca kullanıcıya hizmet veren gelişmiş teknolojik altyapımıza destek verecek ve hizmet kalitemizi daha da yükseltecektir.”

“Yerel üretime sürekli olarak destek olmaya devam ediyoruz”

Aslan, ULAK projesinin Türkiye’de 4,5G’nin milli imkan ve kaynaklarla hayata geçirilmesi için büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. Türk Telekom olarak yıllardır yaptıkları yatırımların sonuçlarını görmekten dolayı gururlu olduklarını belirten Aslan, “Sadece projede aldığımız rol ile değil, sektörde örnek teşkil etmesi gereken ilk siparişle de yerel üretime sürekli olarak destek olmaya devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir