Türk Telekom, yakınsama stratejisini ve fiber yatırımlarını anlattı

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un ana sponsoru olduğu CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında düzenlenen Medya ve İletişim Zirvesi’nde Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan ve Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay konuşmacı olarak yer aldı. “Medya ve İletişim Teknolojileri, Yakınsama” oturumunda konuşan Timur Ceylan, sektörde ilk kez yakınsama vizyonunu ortaya koyan şirket olduklarını belirtti ve yakınsamanın Türk Telekom’daki yansımalarını anlattı. “Fiber ve Akıllı Yatırımlar” konulu oturuma konuşmacı olarak katılan Memet Atalay ise Türk Telekom’un fiber ve altyapı yatırımlarını katılımcılarla paylaştı.

Türk Telekom’un ana sponsorluğunu üstlendiği CeBIT Sinerji Zirvesi, bu yıl da iş dünyası, bilişim sektörü profesyonelleri, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve kamu kuruluşu yöneticilerini bir araya getirdi.

CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında gerçekleşen Medya ve İletişim Zirvesi’nde “Medya ve İletişim Teknolojileri, Yakınsama” oturumuna konuşmacı olarak katılan Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan, yakınsama stratejisinin ardındaki teknolojileri ve Türk Telekom’da yakınsama stratejisinin nasıl uygulandığını anlattı.

Türk Telekom olarak, sektörde ilk kez “yakınsama” vizyonunu ortaya koyduklarını, stratejilerini yakınsama teknolojileri üzerine kurduklarını belirten Ceylan “Kendimizi Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi olarak tanımlıyoruz. Ses, veri ve görüntü gibi farklı iletişim teknolojilerinin tek platformdan verilmesini sağlayan yakınsama teknolojilerine ülkemizde öncülük ediyor, yenilikçi ürün ve yatırımlarımızla geleceğe en güçlü şekilde hazırlanıyoruz. Bu alanda ortaya koyduğumuz güçlü ürünlerden bir tanesi Tivibu. Tivibu gibi ürünlerle yakınsama artık günlük hayatın içine girmeye başladı ve insanlar bu kavramı daha iyi anlamaya başladılar” şeklinde konuştu.

“Fiber ve Akıllı Yatırımlar” konulu oturuma konuşmacı olarak katılan Memet Atalay ise Türk Telekom’un fiber ve altyapı yatırımlarındaki son durumu katılımcılara anlattı. 2012 yılı başında Türkiye’nin 81 ilinde fiber dönüşümünü başlattıklarını belirten Atalay, fiber yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Atalay “2012 yılında saatte 9 km fiber döşedik; saatte 1500 haneyi fiber kapsamına aldık. Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına kavuşturarak evler ve binalara kadar fiber hizmetini, tüm müşterilerimizin ve internet servis sağlayıcıların kullanımına sunduk. Altyapı konusundaki uzmanlığımız ve yatırımlarımızla fiber çalışmalarımızı sürdürecek; Türkiye’nin fiber altyapısını dünya ülkeleri arasında örnek oluşturacak bir seviyeye taşıyacağız” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir