Türk Telekom’dan öğrencilere destek

Türkiye’ye Değer çatısı altında çok sayıda kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Türk Telekom, bu kapsamda Türkiye’nin dört bir yanında inşa ettirdiği Türk Telekom Okulları’nda eğitim gören başarılı öğrencilere burs olanağı sunuyor. Kurumsal vatandaş sorumluluğuyla çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, aynı zamanda Türk Telekom Okulları’nı desteklemek amacıyla yaklaşık 7 bin adet spor gereci dağıtıyor.

Türkiye’ye Değer kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türk Telekom Okulları’nı inşa ettiren Türk Telekom, başarılı öğrencilere burs desteği sunuyor. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında başlattığı burs uygulamasıyla Türk Telekom Okulları’nda eğitim gören başarılı öğrencilere burs veren Türk Telekom, bu desteğini 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında da sürdürüyor.

Türk Telekom, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 49 okulda 147 öğrenciye toplam 213 bin 600 TL’lik eğitim bursu veriyor. Türk Telekom’un sunduğu burs imkanından Türk Telekom Okulları’nda okuyan, aile gelir seviyesi asgari düzeyde olan başarılı öğrenciler faydalanabiliyorlar. Burs ödemesi, her ayın ilk haftası öğrencilerin banka hesabına yatırılıyor.

Türk Telekom, Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları’nı, bu okullara dağıttığı yaklaşık 7 bin adet spor gereciyle de destekliyor. Spor faaliyetlerini desteklemek için eşofman takımı, spor çantası, futbol, basketbol ve voleybol topu gibi spor gereçleri temin ederek öğrencileri spora teşvik eden Türk Telekom, bu destekle öğrencilerin spor yönündeki gelişimlerine de katkı sağlamayı amaçlıyor.

“Eğitime katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz”

Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türk Telekom olarak eğitimine katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Çocuklarımızın başarılı ve topluma faydalı birer birey haline gelmelerini sağlamak en büyük hedefimiz. Bu amacın önemli bir parçası olan ve Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları, şimdiye kadar 30 bini aşkın öğrenciyi modern eğitim ortamına kavuşturdu. Öğrencilerimize sunduğumuz burs olanağının yanı sıra onların sportif gelişimlerini sağlamak üzere gerçekleştirdiğimiz spor gereçleri dağıtımıyla gençlerimize önemli bir katkı sağladığımıza inanıyoruz.
Türk Telekom Amatör Spor Kulübümüz kapsamında 27 farklı branşta, 46 yerel spor kulübümüzle gençlerin alternatif spor branşlarına yönelmelerini destekledik. Bundan sonraki dönemde de bu alandaki çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir