Türk Telekom’un Liderler Okulu 1. yılını tamamladı

Türk Telekom Grubu’nun kurum içinde sürdürülebilir ve kolektif liderlik kültürünü yaymak amacıyla hayata geçirdiği “Liderler Okulu”, ilk yılını tamamladı.

Türk Telekom açıklamasına göre, şirkette görev yapan müdürlere “Meydan Okuyanlar”, grup müdürlerine “Etki Yaratanlar” ve üst düzey yöneticilere “İlham Verenler” programlarıyla 3 ayrı grupta yürütülen Liderler Okulu’nun ilk dönemine 40 yönetici katıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Hay Grup Danışmanlık işbirliğiyle Türk Telekom Grubu’na özel tasarlanan Liderler Okulu, şirket yöneticilerini yeni liderlik kavramlarıyla tanıştırmayı, yeni neslin beklentilerine daha rahat adapte olmalarını sağlamayı ve teknoloji çağında hızla değişen koşullara uyumlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, iş dünyasının dinamiklerinin ve sektörün gerekliliklerinin hızla değiştiğini belirtti. Bu yeni dünyaya hızlı uyum sağlamayı ve yenilikler konusundaki öncülüğü sürdürülebilir kılmayı önemsediklerini ifade eden Aydın, böyle bir ortamda başarıyı sürdürülebilir kılmak için bireysel liderlik yeteneğinin her kademeye yayılması, gelecek nesillere aktarılması, bu vizyonun kolektif bir kültüre dönüşmesi gerektiğini aktardı.

Bu vizyon ve yaklaşımla Liderler Okulu’nu kurduklarını dile getiren Aydın, “Tamamen kurumumuzun vizyon ve hedefleri doğrultusunda kurgulanmış olan Liderler Okulu’nun ilk dönemine 40 yöneticimiz katıldı. Yöneticilerimiz, eğitim sonunda yeni dünyanın liderlik anlayışını öğrenme ve uygulama fırsatı bularak kendilerini yeniden keşfederken, ilham veren bir tecrübe yaşadılar. Bu eğitimi tamamlayan liderler takımımızın, Türk Telekom Grubu’nu geleceğe taşıyacak yeni liderler yetiştireceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İnsan kaynağına yapılan yatırıma büyük önem verdiklerini kaydeden Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İçinde bulunduğumuz rekabet ortamında en önemli stratejilerden birinin insana odaklanmak olduğunun farkındayız. Bizim temel stratejimiz, insan odaklı bir kültürle rekabette fark yaratmak üzerine kurulu. Bu nedenle ilham veren, fark yaratan eğitimlere yatırım yapmayı önemsiyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir