Turkcell Akademi’den 500 bin kişi eğitim aldı

Turkcell Akademi’nin YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş), LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı), TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) ve KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), sınavlarına hazırlık için sunduğu eğitim modülleri ve deneme sınavlarından 1 yıl içinde 500 bin kişi faydalandı.

Turkcell açıklamasına göre, birebir sınav deneyimi yaşatmaya yönelik deneme sınavları, alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanıyor. YGS ve LYS deneme sınavları, gerçeğinden farksız olarak, eşit koşullarda aynı sayıda soru ve aynı süre verilerek belirlenen tarihlerde tüm öğrencilerin kullanımına sunuluyor.

Turkcell Akademi’de yaratılan birebir imtihan ortamı öğrencilerin sınavlara antrenmanlı girmelerini sağlıyor ve heyecanlarını azaltmaya yardımcı oluyor. Öğrenciler sınavların sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye genelinde kaçıncı olduklarını görebiliyor ve doğru cevapları ve çözümleri öğrenebiliyor. Ayrıca, her deneme sınavının sonunda Türkiye genelinde birinci olan kişiler ödüllendiriliyor.

Adaylar sınavların öncesinde Turkcell Akademi’den eğitim içerikleriyle soru bankalarından oluşan paketleri satın alarak kendi evlerinde veya diledikleri mekanda özel ders veya dershane ortamındaymış gibi çalışma imkanı buluyor.

Uzman eğitimciler bir önceki yılın sınav değerlendirmesini, sınav öncesi önerilerini ve stratejilerini Turkcell Akademi platformunda paylaşıyor. YGS ve LYS sınavlarını kapsayan Üniversiteye Hazırlık Paketi’nde 57 bin 650 akıllı soru ve cevap, 25 bin metin ya da video çözümlü cevabın yanı sıra 5’er adet YGS ve LYS deneme sınavı yer alıyor.

TEOG sınavını kapsayan TEOG Paketi’nde 10 bin akıllı soru ve cevap, 3 bin metin ya da video çözümlü cevap ve 8 adet TEOG deneme sınavı bulunuyor. KPSS hazırlık içinde Vatandaşlık, Tarih, Coğrafya, Türkçe, Sözel Mantık, Sayısal Mantık, Matematik ve Geometri ders anlatımları ile birlikte 5 adet deneme sınavı sunuluyor.

Hazırlanmak isteyen herkes için deneme sınavları haziran sonuna kadar devam ediyor. YGS, LYS, TEOG ve KPSS eğitim modülleri ve deneme sınavlarına Turkcell Akademi’nin http://www.turkcell.com.tr/akademi adresinden ulaşılabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir