Turkcell, İzmir’de teknolojik fırsatları anlattı

Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha hızlı ve kârlı olmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği “İş’te Teknoloji Hamlesi” toplantılarının 2014’teki altıncı durağı İzmir oldu. Süreyya Ciliv İzmir iş dünyasına mobil teknolojilerle işlerinde nasıl fark yaratacaklarını anlattı.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi” vizyonu doğrultusunda, şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olmak üzere gerçekleştirdiği Anadolu turuna devam ediyor. Anadolu’yu adım adım gezerek, mobil ve sabit iletişim teknolojilerinin şirketlere sağladığı faydayı, teknolojik dönüşümü yaşamak isteyen şirketlerle birebir temasa geçerek anlatan Turkcell, bu seneki organizasyonların altıncısını İzmir’de gerçekleştirdi. Şirketlerin başarısına teknolojiyle destek olmak için başlattığı turda, şimdiye kadar 21 ilde 6 binin üzerinde kurumsal müşterisiyle buluşan Turkcell, Türkiye’nin dört bir yanındaki şirketlere teknolojiyle fark yaratma fırsatlarını anlatıyor.

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın açılış konuşmasıyla başlatan başlayan organizasyon, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in “Teknoloji ve İnovasyonla Yeni Bir Dünya” başlıklı konuşmasıyla devam etti. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın Turkcell teknolojisiyle şirketlerin başarısına sağlanan destekle ilgili gerçekleştirdiği “İş’te Teknoloji Hamlesi” sunumunun ardından da, Turkcell’in mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak fark yaratan Özsüt Pazarlama Müdürü Funda Bektaş, AKG Grup IT Direktörü Yüksel Topal ve Gvcm Turizm’den firma yetkilisi Cem Kılınç katılımcılarla başarı hikayelerini paylaştı.

“532’li hat sahibi olmak bir prestij kaynağı”

İzmir’de Teknoloji Hamlesi toplantısında Turkcell’in sadece bir GSM şirketi değil, aynı zamanda güçlü bir teknoloji şirketi olduğunu ve 532 hat sahibi olmanın bir prestij kaynağı haline geldiğini vurgulayan İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş yaptığı konuşmada “ İTO’nun en önemli çözüm ortağı da olan Turkcell sayesinde e-oda haline gelerek bir çok hizmetimizi online olarak üyelerimize sunuyoruz. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama sayesinde geçtiğimiz günlerde” Bilişim Yıldızları” yarışmasında ödül sahibi olduk. İTO’yu dijitalleştirerek işlerimiz kolaylaştırmamıza katkı sağlayan Turkcell’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Geleceğin Bill Gates’i ülkemizden çıkabilir”

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv yaptığı konuşmada: “Turkcell olarak bugün kurumsal pazarın lideriyiz ve 520 bini aşkın şirkete hizmet veriyoruz. Turkcell’li olmayı seçen şirketler için fark yaratmak, onları teknolojiyle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Biz istiyoruz ki, boyutu ve faaliyeti ne olursa olsun tüm şirketler bu fırsatı yakalasın. Anadolu’nun dört bir yanında Türkiye ekonomisini her geçen gün daha iyi noktalara taşıyan binlerce şirket var. Turkcell olarak öncelikli hedefimiz bu şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu’da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek yerel değeri güçlendirmek.” dedi.

Günümüz dünyasında şirketlerin ancak teknolojik dönüşümle işlerinde fark yaratabileceğinin altını çizen Ciliv konuşmasına şöyle sürdürdü: “Tüm dünyada bilgiye erişim internet sayesinde eşit hale geldi. Şu an ülkemiz sahip olduğu teknolojik imkanlarla geleceğin Bill Gates’lerini çıkarabilir.”

İzmir’de gerçekleştirdikleri çalışmalara da değinen Süreyya Ciliv konuşmasına şunları ekledi: “İzmir’de 2000 Turkcell çalışanımız var. % 71’inin kadınlardan oluştuğu bu çalışanlarımızın 130’u da homagent dediğimiz evden çalışma modeliyle hizmet veriyor. Bu sistemle engelli vatandaşlarımıza ve çeşitli sebeplerle dışarda çalışma imkanı olmayan kadınlarımıza iş olanağı sunduğumuz için mutluyuz. Ülkemizin en önemli liman kentlerinden ve turizm konusunda en gelişmiş şehirlerimizden biri olan göz bebeğimiz İzmir’de yatırımlarımız devam edecek.”

“520 bin müşterimizle kurumsal pazarın lideriyiz”

İzmir’de Teknoloji Hamlesi toplantısına katılan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş da gerçekleştirdiği sunumda “520 bin müşteriyle kurumsal pazarın lideriyiz. 32 bin km’lik fiber altyapımız, tek noktadan toplu iletişim çözümlerimiz, kurumsal müşterilerimize hizmet veren 1000 çağrı merkezi çalışanımız ve 1400 kurumsal satış ekibimizle müşterilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz. İzmir en önemli turizm, liman ve ticaret kentlerimizden biri. Turkcell olarak 2014 yılında planladığımız alt yapı yatırımlarımızın büyük bir yüzdesini İzmir’e ayırdık. Buna paralel İzmir’deki kurumsal müşterilerimizin işlerinde bir adım önde olmaları için ürün değil, ihtiyaç tabanlı bir yaklaşımla hareket ediyoruz” dedi.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederek, kamudan medya ve finansa, enerjiden lojistiğe, perakende, inşaat ve sağlık sektörlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede ihtiyaca yönelik olarak 3 temel alan belirlediklerinin altını çizen Kocabaş, “Yeni iş modelimizde “Altyapı”, “Yönetim” ve “Pazarlama” alanlarının her birine özel setler oluşturduk. Bu setlerimizin içinde her boyutta şirketin hedeflenen ihtiyacını karşılayacak çözümlerimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.

Geleceği Yazanlar

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin her noktasına teknolojiyi götürerek fırsat eşitliği sunan, Türkiye’yi bilim ve teknolojinin sağladığı avantajlarla tanıştıran Turkcell “İzmir’de Teknoloji Hamlesi” toplantısında “Geleceği Yazanlar” mobil yazılım seferberliği projesinin tanıtıldığı özel bir seans da gerçekleştirdi. Mobil yazılım ekosistemini kucaklayan Geleceği Yazanlar’ın tanıtıldığı bu özel seansta bir yazılım geliştiricinin başlangıç seviyesinden Turkcell iş ortaklığına kadar ilerlemesine destek olacak tüm ipuçları ve bilgiler de paylaşıldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir