Turkcell, kesintisiz iletişim için 7/24 görevde

Turkcell, Gaziantep gazetelerinin temsilcilerini NCC (Network Control Center- Şebeke Kontrol Merkezi)’nde ağırladı. Turkcell Şebeke Kontrol Merkezi sayesinde, şebekenin performans ölçümleri yapılıyor, enerji kesintilerine, arızalara ve acil durumlara anında müdahale edilerek şebeke sürekliliği sağlanıyor.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Gaziantep gazetelerinden temsilcileri NCC’de (Network Control Center- Şebeke Kontrol Merkezi) ağırladı. Turkcell, 2000 senesinden beri bünyesinde bulundurduğu dünyanın en iyilerinden biri olan Şebeke Kontrol Merkezi (NCC) ile, Türkiye’nin dört bir yanında müşterilerine sunmuş olduğu servislerin, kesintisiz olarak verilebilmesini sağlıyor. Operasyonlarını Turkcell Maltepe Plaza’dan yürüten, konusunda uzman çalışanların görev aldığı kontrol merkezi, video wall ekranlarına sahip özgün ortamıyla tüm altyapısını ve şebeke ekipmanlarını 7/24 izliyor.

Turkcell’in sahip olduğu altyapı gücünü Gaziantepli gazetecilere Şebeke Kontrol Merkezi’nde anlatan Turkcell Güney Türkiye Şebeke Operasyon Bölüm Başkanı Bahadır Üçer, “Turkcell’in şebekesindeki bütün santraller, iletişim üniteleri ve transmisyon sistemleri, dijital Türkiye haritaları üzerinde Şebeke Kontrol Merkezimizde sürekli izleniyor. Böylece, Turkcell şebekesinde oluşabilecek alarm durumlarına anında müdahale ediliyor. Bu çerçevede hem ses hem data tüketimi yüksek olan Gaziantep’deki Turkcell şebekesini de gece gündüz demeden olası alarm durumlarına karşı sürekli izliyoruz. Müşterilerimize kaliteli ve kesintisiz iletişim sunmak için aralıksız devam ettirdiğimiz çalışmalarımız içerisinde Şebeke Kontrol Merkezimizin önemli bir yeri bulunuyor. Altyapımızın verimliliği ve sürekliliğini daha da geliştiren Turkcell Şebeke Kontrol Merkezi dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Bugüne kadar yaptığımız yatırımımızla müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için 7/24 çalışıyoruz ve müşterilerimizi en yeni teknolojilerle tanıştırmak için de yatırımlarımıza devam ediyoruz.”

Bahadır Üçer,  ülkemizde dünyayla aynı anda fiber çağını başlatan yenilikçi grup şirketi Turkcell Superonline’ın tüm Türkiye’de 30 bin km’yi aşan fiber optik şebekesinin de NCC’de sürekli olarak kontrol edildiğine değindi. Üçer, grup bünyesinde Turkcell Superonline’ın kendi fiber optik şebekesine yaptığı stratejik yatırımlarla evlere kadar saniyede 1000 MB’e ulaşan internet hızı sağladığını ve Türkiye’yi, bu hızı sunan dünyanın ilk 5 ülkesi arasına soktuğunu da sözlerine ekledi. Üçer, daha sonra gazetecilerden gelen soruları yanıtladı ve Gaziantep iline ait detayları paylaştı.

Gaziantep mobil iletişimi seviyor

Gaziantep’teki Turkcell’lilerin iletişim alışkanlıklarına da değinilen toplantıda, bu ile özel dikkat çeken sayılar ortaya çıktı. Gaziantep ses iletişiminde 2013’ün ilk sekiz ayı sonuçlarına göre “Türkiye’nin en çok konuşan ili” sıralamasında 11. sırada yer alıyor. Mobil internet kullanımının en önemli göstergelerinden olan data (veri) trafiğinde ise 13. sırada bulunuyor.

Gaziantepli dar gelirli girişimci kadınlara mikrokredi

Turkcell’in iş sahibi olmak veya işini geliştirmek isteyen, ancak yeterli maddi imkanı olmayan kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ile işbirliğine giderek başlattığı cepten kalkınma seferberliği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında, bu güne kadar aralarında Gaziantepli yaklaşık 2.700 girişimci kadının da bulunduğu toplam 65 bin kadın mikrokrediden faydalandı. Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli girişimci kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor. Turkcell kısa süre önce proje kapsamında mikrokredi alarak işlerini büyüten ancak ürünlerini pazarlamakta zorlanan kadınlar için fark yaratacak internet sitesi Turkcell El Emeği Pazar Yeri’ni hayata geçirdi. Alıcı ile satıcıyı aracısız buluşturan sitede, kadınların el emeği ürünleri Türkiye’den alıcılara direkt ulaşabiliyor.

Gaziantepli Kardelenler başarı yolunda hızla ilerliyor

Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’yle (ÇYDD) birlikte yürüttüğü ve şimdiye kadar 100 bin kız öğrenciye burs sağlandığı “Kardelenler” projesi kapsamında bu sene Gaziantepli 30 Kardelen liseden, 20 Kardelen ise üniversiteden mezun oldu. Toplumsal ve maddi gerekçelerle eğitim hakkından mahrum kalan kız çocuklarına destek verilen projeden aldığı bursla Gaziantep’te su an 24 lise ve 14 üniversite öğrencisi Kardelen de eğitimine devam ediyor.

Turkcell Superonline internet hızını saniyede 1000 Mb’e çıkardı, Türkiye’ye dijital liderlik kapısını açtı

Gaziantepli gazeteciler NCC ziyaretinin ardından bir Turkcell grup şirketi olan Turkcell Superonline’ın genel müdürlük binasındaki “Fiber İnternet Deneyim Odası”nda Türkiye’nin en hızlı internetini deneyimleme fırsatı da yakaladı.

Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber internet çağını başlatan Turkcell Superonline, Türkiye’nin 75 iline değen, 30 bin km’yi aşkın kendi fiber optik ağıyla, evlere kadar sunduğu 1000 Mbps fiber internetin hayatımıza kattığı kolaylığı ve keyfi uygulamalı olarak yaşatmak için “Fiber İnternet Deneyim Odası” hazırladı. Gaziantepli gazeteciler, bu deneyim alanında Turkcell Superonline Network Direktörü Ataç Tansuğ tarafından ağırlandı.

Gaziantep’te 82 bin hanede ışık hızında fiber internet var

Gaziantep’e yaptıkları yatırımlarla Gaziantep’in Türkiye’nin en büyük ikinci fiber altyapıya sahip şehri olduğunu söyleyen Ataç Tansuğ sözlerine şöyle devam etti: “ Gaziantep’te 82 bin haneye ışık hızında fiber internet ulaştırıyoruz. Şu anda Karataş, İbrahimli, Güvenevler, Beykent, Merveşehir, Seyrantepe ve Gatem semtlerinde hizmet veriyoruz. Bugüne kadar 100 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptığımız Gaziantep’te geçtiğimiz hafta üçüncü SAM’ı açtık. Türkiye’ye ve Gaziantep’e yatırımlarımız artarak devam edecek.”

Gaziantepli gazeteciler; Play Station, Xbox gibi oyun konsolları, akıllı TV ve son teknoloji bilgisayarlar bulunan Fiber İnternet Deneyim Odası’nda saniyede 1000 Mb internetle film ve video içerikleri indirip, “ışık hızında” oyun deneyimini yaşadılar.

Türkiye’yi dünyada 1000 Mbps fiber internet hızını evlere kadar veren ilk 5 ülke arasına sokan Turkcell Superonline, Türkiye’de bu hızı verebilen ilk ve tek operatör.

  • 1000 Mbps internet hızıyla neler yapılabilir?

    Her biri 45 dakikalık 20 müzik albümünü sadece 1 saniyede,

  • 90 dakikalık HD bir filmi yaklaşık 3,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 30 saatte yükleniyor),
  • 400 sayfalık bir roman kalınlığında 500’den fazla kitabı sadece 1 saniyede,
  • 1 GB’lık bir filmi 8 saniyede indirmek mümkün.
  • 1000 Mbps fiber internet, aynı anda birden fazla bilgisayarın birbirlerine engel olmadan ve performans kaybı yaşanmadan internete bağlanmasına imkan sağlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir