Turkcell Müzik Maratonu’nun şampiyonları açıklanıyor

Turkcell’in gençleri bilişim sektöründeki teknoloji ve iletişim gücüyle buluşturarak daha fazla eğitim, gelişim ve istihdam fırsatı bulmasına destek olmak amacıyla geliştirdiği Geleceği Yazanlar projesinin Turkcell Müzik Maratonu şampiyonları 23 Şubat’ta açıklanacak.

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell’in gençleri teknoloji alanında üretmeye yönlendirdiği mobil uygulama ve girişimcilik hareketi Geleceği Yazanlar, son olarak müzik uygulamalarının geliştirilmesi amacıyla Turkcell Müzik Maratonu yarışmasını başlatmıştı. Yapılan değerlendirmeler sonucu maratonun 15 finalisti belli olurken, üç ekibe verilecek toplam 30 bin TL’lik para ödülünü kazanan takımlar pazartesi yapılacak final sunumlarında belirlenecek.

Yarışma kapsamında birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye 5 bin TL para ödülü verilecek. Bu ekipler dışında da iş ortağı potansiyeli bulunduran ekipler, dereceye giren ekipler ile birlikte izlemeye alınacak, en fazla gelişme gösteren ekip ise Cannes‘da düzenlenen MIDEM Uluslararası Müzik Festivali’ne katılma hakkı elde edecek.

Yarışmada belli bir seviyeye gelerek başarı elde eden tüm ekipleri sürpriz hediyeler de bekliyor. Turkcell ayrıca 35 milyon kişiye ulaşan servisleri sayesinde katılımcılara oluşturdukları marka ile tüm Türkiye için değer yaratma fırsatı da tanıyor.

Finalist 15 ekip büyük ödül için yarışıyor

Turkcell Müzik Maratonu, katılımcıların sanatçılar, hayranlar ve müzik endüstrisinin tamamı üzerinde etkili olacak yenilikçi iş fikirlerini sürdürülebilir bir iş modeli ile hayata geçirmeleri üzerine hazırlandı. Mobil uygulamadan web uygulamalarına, masaüstü uygulamadan fiziki ürünlere kadar uzanan geniş bir yelpazede yer alan projeler yarışma filtrelerinden geçerek birbiri ile eşit koşullarda yarıştılar.

Jürinin yaptığı ilk eleme sonrasında 15 ekip projeleriyle finale kaldı. Finalist projeler arasında, şarkı tahmin etme yarışmasından karaokeye, ortam ve ruh haline göre şarkı önerisi yapan uygulamadan benzer şarkıları dinleyenler arasında sosyal ağ kuran uygulamalara kadar pek çok çalışma yer alıyor.

Ödüller 23 Şubat’ta sahibini bulacak

Jüri, maratona katılan projeleri; özgünlüğü, işlevselliği, sorunsuz çalışması, sosyal ve sektörel etkisi gibi kriterler doğrultusunda değerlendiriyor. Maratonun son halkasının tamamlanacağı 23 Şubat Pazartesi günü finalist ekipler kendilerine tanınan 5’er dakikalık süre içerisinde projelerini anlatacak. Ekiplerin sunumunun ardından jürinin yapacağı değerlendirme sonucu kazananlar açıklanarak ödülleri takdim edilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir