Turkcell, veri güvenliği sertifikası aldı

Turkcell, kartlı ödeme sistemlerinde müşterinin güvenliğini ve mahremiyetini sağlamaya yönelik oluşturulan “Veri Güvenliği Standardı” (PCI DSS) ile “yüzde 100” uyum gösterdi.

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell, kartlı ödeme sistemlerinde dünyanın en önemli veri güvenliği standardı belgesi olan “PCI DSS” sertifikasını aldı. Böylece Turkcell’in tüm online satış kanallarında, PCI DSS uyumluluk sertifikasıyla kredi kartı bilgilerinin güvenliğini yüzde 100 sağladığı tescil edilmiş oldu.

PCI DSS belgesi, kartlı ödeme sistemlerinde veri güvenliğini sağlamak amacıyla uluslararası kabul görmüş ödeme markaları American Express, Discover Financial Services, Mastercard, JCB ve Visa kurumları tarafından oluşturulan PCI Güvenlik Komitesi tarafından veriliyor.

Turkcell’in aldığı PCI DSS sertifikasıyla ilgili olarak Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, müşterilerinin kendilerine emanet ettiği hassas bilgileri güvenli şekilde saklamanın ve işlemenin asli görevleri olduğunu belirtti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir