Turkcell’den çalışanlarına özel ‘Yenilenme Programı’

Turkcell çalışanları, enerji ve potansiyellerini etkin kullanabilmelerini amaçlayan “Yenilenme Programı” ile bir yılda 2 bin kilo verdi.

Turkcell açıklamasına göre, şirketin bir yıl önce hayata geçirdiği Yenilenme Programı’yla çalışanlar işyerinde mutlu ve yaratıcı olmanın ipuçlarını keşfediyor. Programla Turkcell, çalışanlarının ihtiyaç duyduğu sağlıklı yaşama hizmet eden aktivitelerle enerji ve potansiyellerini etkin kullanabilecekleri mutlu çalışacakları ortamlar yaratmayı hedefleniyor.

Çalışanlardan büyük ilgi gören Yenilenme Programı’nda sunulan aktiviteler arasında “Yenilenme İzni” , “Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler”, “Sigarayı Bırakma”, “Sağlıklı Yaşam Seminerleri”, “Yoga Programı”, “Ekibim için Ofis Yogası” ve “Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri- Daha Fazla Spor” yer alıyor.

Turkcell kadrosunda görev yapan diyetisyenler ile şirket plazalarında çalışanların bire bir, İstanbul dışındaki çalışanların ise görüntülü bağlantı aracılığı ile görüşmeler gerçekleştirdiği “Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler” programına bugüne kadar 840 kişi katıldı.

Çalışanların sağlıklı beslenmesi ve kilo vermek isteyen kişilerin ideal kilolarına kavuşmasının amaçlandığı program dahilinde Turkcell çalışanları programın ilk yılında toplam 2 bin kilo verdi.

Yenilenme İzni ile kariyere mola fırsatı

Program içerisinde, çalışanların kariyerlerine kısa bir mola vererek dinlenmelerini ve tazelenmelerini sağlayacak “Yenilenme İzni” de sunuluyor. Turkcell grup bünyesinde 7 yıl ve üzeri kıdemi olan çalışanlar, yönetici onayı ile 1-3 ay arasında yenilenme izninden yararlanabiliyor. Böylece çalışanlar kısa bir mola vererek ihtiyaçlarını karşılayıp yenilenerek işlerinin başına daha motive ve verimli bir şekilde dönebiliyor.

İki ayda bir talep doğrultusunda düzenlenen “Sigarayı Bırakıyorum” programı kapsamında Turkcell çalışanları sağlıklı bir hayata başlangıç yapıyorlar. Düzenli aralıklarla “Çocuklarda Uyku Sorunu”, “İşyerinde Çatışma Yönetimi”, “Çocuklarla Sağlıklı İletişim” ve “Duruş Bozukluğunda Kayropraktik” gibi farklı konularda uzman kişilerin katılımıyla sağlıklı yaşam ve psikoloji seminerleri veriliyor.

Ayda iki seans olmak üzere 3 plazada profesyonel yoga eğitmenleri eşliğinde yoga seansları ve talep eden ekipler için “Ekibim için Ofis Yogası” düzenleniyor. “Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri- Daha fazla Spor” adı altında spor hocaları eşliğinde gruplar ve bireye özel spor programları gerçekleştiriliyor. Çalışanlar pilates, crossfit ve zumba gibi spor aktivitelerine de katılabiliyorlar.

Rakamlarla Yenilenme Programı

Diyetisyen ile Sağlıklı Öğünler kapsamındaki programlara 840 kişi katılırken toplamda yaklaşık 2 bin kilo verildi. Sigarayı bırakma kapsamında ise 6 seans yapıldı.

Yoga etkinlikleri kapsamında 3 lokasyonda toplam 69 seans yapıldı. Bu etkinliklere 101 kişi katıldı. Sağlıklı Yaşam Seminerleri başlığı altında farklı konularda toplam 64 etkinlik gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 bin 100 kişi katıldı.

Sağlıklı yaşam aktiviteleri- Daha Fazla Spor etkinliklerinde ise pilates, crossfit gibi spor aktivitelerinden toplam 440 seans gerçekleştirilirken toplam katılımcı sayısı 150 kişi oldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir