Turkcell’den tarım sektörüne ‘Çiftçi Birliği’

Turkcell, üç yılda 1 milyona yakın aboneye ulaşan Turkcell Çiftçi Paketi kapsamında tarımsal üreticilerle ve hayvan yetiştiricileriyle paylaştığı hizmet ve uygulamaları bir adım öteye taşıyarak, Turkcell’li çiftçileri “Turkcell Çiftçi Birliği” çatısı altında bir araya getirdi. Turkcell Çiftçi Birliği üyeleri, Türkiye’de bir ilk olan köy bazında hava durumu servisinin yanı sıra tarımsal destek bilgilendirmelerinden ve kişiselleştirilmiş zirai danışma hizmeti sunan Turkcell Tarım Doktoru Servisi gibi Turkcell’lilere özel hizmetlerden de faydalanabilecek.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, üç yıldan bu yana Turkcell Çiftçi Paketi altında sundukları hizmetlerle ekimden hasada tüm dönemlerinde tarımsal üreticilerin yanında yer aldıklarını söyledi.

Bulundukları ilçenin nem ve rüzgar durumu, don bilgisi ve yağış miktarı gibi ayrıntıları içeren 3 günlük hava tahmini raporu ve tarımla ilgili genel haberlerTurkcell Çiftçi Birliği üyelerinin cep telefonlarına ücretsiz olarak ulaşıyor. Bunun yanı sıra aylık yalnızca 50 kuruş karşılığında köyün hava durumu, ilçeyle ilgili haberler, hastalık erken uyarı mesajları, birlik ve kooperatiflerle ilgili bilgiler, ürüne özel eğitim ve ipuçları, ürüne özel hibe ve haberler, hal ve borsa fiyatları da çiftçilerin bilgisine sunuluyor.

Ürüne yönelik bilgi paketi kapsamında buğdaydan incire, süt sığırcılığından domatese kişiye özel ilgili konu başlığında, 52 ürün özelinde bilgi ve haberler günlük SMS ile iletiliyor. Köy bazında hava durumu bilgisi almak için KOYHAVA yazarak, ürüne yönelik bilgi paketlerinden yararlanmak için ürün adını yazarak 6609’a göndermek gerekiyor. Örnek: PAMUK.

Turkcell Tarım Doktoru servisi ile tarlasını ve yetiştirdiği ürünü kaydettiren tüm Turkcell’li çiftçiler, ürünlerinin evre geçişlerini ve bu evrelerde ürünlerin olması gereken fiziksel durumunu takip edebiliyor. Turkcell’li çiftçiler; Ürüne ve tarlaya özel teknik yetiştiricilik programı, gübreleme programı, ilaçlama, sulama, bölgesel  bazda hastalık ve zararlılara karşı erken uyarılar, 8099 Tarımsal Destek Hattı’ndan yaralanabiliyor. Aynı zamanda, sahadaki Tarım Doktoru bayileri ve ziraat mühendisleri ile gerektiğinde yerinde inceleme ve teşhis ve tanı hizmeti alabiliyor. PTT şubeleri aracılığıyla indirimli toprak ve ürün analizleri ile anlaşmalı Shell bayilerinde tüm sene geçerli %5 akaryakıt indirimi gibi konularda da Turkcell’li çiftçiler, Tarım Doktoru’nun olanaklarından faydalanabiliyorlar.

Turkcell’li çiftçiler, haftalık 1 TL karşılığında ileri tarım teknolojilerini çiftçinin hizmetine sunan bu hizmetten yararlanabiliyor, bunun için TARIM yazıp 7777’ye göndermeleri yeterli oluyor.

İşini geliştirmek isteyen tarımsal üreticiler için sunulan fırsatları daha kolay bulunabilir hale getiren Turkcell Çiftçi Birliği, turkcell.com.tr ya da 8099 çağrı merkezi üzerinden devlet tarafından verilen tarımsal desteklerin sorgulanabildiği Tarımsal Destek Bilgi Servisi’ni de ücretsiz olarak çiftçilerin hizmetine sunuyor.

Turkcell, yeni hat alan, numara taşımayla gelen ya da faturalı hatta geçiş yapan Çiftçi Birliği üyelerini, uygun konuşma paketleriyle buluşturuyor. Çiftçi 500 Paketi’ne abone olanlar, 250 dakikası Turkcell’lilerle, 250 dakikası her yöne olmak üzere toplam 500 dakika için 21 TL; Çiftçi 1000 Paketi’ne abone olanlar ise 500 dakikası Turkcell’lilerle, 500 dakikası her yöne olmak üzere toplam 1000 dakika için 32 TL ödüyor. 12 ay sabit fiyat garantisiyle sunulan tekliflerden yararlananlar, ayrıca Turkcell Tarım Doktoru servisini de 3 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyor.

Faturalı Çiftçi Tarifesi’nden yararlanan mevcut Turkcell müşterileri ise 500 dakika için 29 TL öderken, Hasatta Öde kampanyası ile her yöne 300 dakika ek paketi yalnızca 5 TL’ye satın alabiliyor. Ön Ödemeli Çiftçi Tarifesi’nde 20 TL ve üstü yüklemelerde 5 dakika 65 kuruş olarak fiyatlandırılıyor. Her yöne 500 dakikalık konuşma paketi de 20 TL karşılığında Turkcell’li çiftçilerle buluşuyor.

Üstelik Denizbank Üretici Kart sahibi Turkcell’li çiftçiler, tüm yıl yaptıkları 600 TL’ye kadar olan konuşmaları, sıfır faizle hasat zamanı ödeme şansına sahip oluyor.

Turkcell Çiftçi Birliği’ne üye olmak için CIFTCI yazıp 2222’ye ücretsiz bir SMS göndermek yeterli oluyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir