Turkcell’e üç dalda inovasyon ödülü

Turkcell, Global Telecoms Business (GTB) dergisi tarafından düzenlenen ve her yıl telekom operatörleri ile tedarikçi firmaların birlikte geliştirdiği yenilikçi uygulamaların yarıştığı GTB İnovasyon Ödülleri’nde üç dalda ödüle layık görüydü.

“Akıllı Enerji İzleme Servisi” ile “İş Hizmetleri kategorisinde”, “4G Roaming” projesiyle “Toptan Satış Hizmetleri” kategorisinde, Turkcell’in iştiraki “Belarus Life:)” tarafından hayata geçirilen “SMS Bilet” projesiyle “Müşteri Hizmetleri” kategorisinde birincilik ödülü Turkcell Grubu’nun oldu.

“Akıllı Enerji İzleme Servisi”, Türkiye’de işletmelerin enerji tüketimlerini anlık olarak izleyebilmelerini, müdahale edebilmelerini ve bu sayede yüzde 30’a varan tasarruf etmelerini sağlayan ilk ve tek servis olma özelliğine sahip.

Tüm lokasyonlar ve enerji tüketen makineleri her yerden anlık olarak izleme ve buradan toplanan verileri anlamlandırarak enerji tüketimini yönetme imkanı sağlayan hizmet, aynı zamanda işletmelerin reaktif cezaya düşmeden öngörebilmesine ve engellemesine olanak sağlıyor.

“4G Roaming” projesiyle ise Turkcell’in 33 ülkede operatörlerle işbirlikleri sayesinde tüm Turkcell müşterileri 4G altyapısının bulunduğu ülkelere yaptıkları seyahatlerde güvenli ve yüksek hızda 4G hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Turkcell’in iştiraki “Belarus Life:)” a “Müşteri Hizmetleri” kategorisinde birincilik getiren SMS Bilet ise toplu taşımada kağıt biletin yerini tutan ve SMS ile bilet satın alma imkanı sunan bir platform. “SMS Bilet” Şubat 2014’ten bu yana Belarus’un başkenti Minsk’teki tüm metro istasyonlarında geçerli.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir