Turkcell’in ikinci çeyrek sonuçları açıklandı

Turkcell ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket ikinci çeyrekte bir çeyrekte elde ettiği en yüksek gelir rakamına ulaştığını açıkladı.

CNBCe’nin haberine göre, şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, grup gelirlerinin ikinci çeyrekte yüzde 11 artış ile 2,855 milyar liraya yükseldiği belirtildi.

Şirketin açıklamasında bu rakamın bir çeyrekte elde edilen en yüksek gelir olduğunun da altı çizildi. Turkcell, ikinci çeyrekte net kârını yüzde 4 artırarak 556 milyon TL’ye çıkardı.

Açıklamanın devamında, “Turkcell Grup net karı, yüksek itfa ve tükenme payları ile amortisman ve diğer giderler altında kaydedilen değer düşüklüğü karşılığına ek olarak düşen parasal pozisyon karı nedeniyle %4 artışla sınırlı kalarak 556 milyon TL (534 milyon TL) olarak gerçekleşti” ifadesine yer verildi.

Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, “Turkcell Grubu yılın ikinci çeyreğinde çift haneli büyümesini sürdürdü. Konsolide gelir yıllık bazda yüzde 11 artarak 2,9 milyar TL’ye, AVFÖK yüzde 12 artışla 869 milyon TL’ye, VFÖK yüzde 15 artışla 502 milyon TL’ye, net kar ise yüzde 4 artarak 556 milyon TL’ye ulaştı” dedi.

Ciliv mesajına, “Turkcell olarak, her zaman olduğu gibi, stratejik önceliklerimiz doğrultusunda müşterilerimize odaklanarak inovasyon ve operasyonel mükemmeliyet ile en eşsiz müşteri deneyimini sunmaya devam ediyoruz. Mobilite, internet, akıllı cihaz ve uygulama alanlarındaki yüksek potansiyeli müşterilerimiz için çok daha fazla değere dönüştürebileceğimize inanıyor ve bu doğrultudaki yatırımlarımızı sürdürüyoruz” diye devam etti.

İlgili haber: Turkcell şebekesindeki akıllı telefon sayısı 8 milyona yaklaştı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir