Turkcell’in üniversite elçileri belli oldu

Turkcell Geleceği Yazanlar Elçiliği’ne, eleme sürecinin ardından ilk etapta 16 genç seçildi. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, yazılım geliştirme konusunda uzmanlaşmak isteyen gençler, Turkcell’in yürüttüğü “Geleceği Yazanlar” adlı “yerli mobil yazılım seferberliği” projesinde buluşuyor. Üye sayısı yaklaşık 35 bini bulan proje, doğrudan üniversitelerde elçilik kurmaya başladı. Başvuru ve eleme sürecinin ardından Geleceği Yazanlar’ın ilk 16 elçisi görev başı yaptı.

Geleceği Yazanlar Elçileri, Turkcell ile beraber çalışarak Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştıracak üniversite temsilcilerinden oluşuyor. Bu program kapsamında elçiler, hem teknoloji tutkunu üniversitelilerin talep ve ihtiyaçlarını Turkcell’e taşıyacak hem de yazılım ekosistemini geliştirmek üzere etkinlikler düzenlenmesine katkıda bulunacak.

Turkcell’in Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştıracak gençleri destekleme ve yazılım alanında yeterlilik kazandırma hedefiyle 1,2 milyon liralık eğitim katkısı sağladığı “Geleceği Yazanlar” projesine, “http://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr” internet adresinden ulaşılabiliyor. Dileyen herkesin faydalanabildiği bu yazılım okulu ile Türkiye’nin, her geçen gün büyüyen dünya mobil yazılım pazarında etkin bir oyuncu olması hedefleniyor.

Turkcell’in, mobil uygulama ve geliştirme alanındaki bilgi birikimi ile deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşmak üzere geçen yıl 66 üniversitede hayata geçirdiği “Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri”, bu yıl sonuna kadar 33 ilde daha düzenlenecek. Eğitimleri başarıyla tamamlayan ve yazılım geliştiren gençlere, Turkcell ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistem dahilinde istihdam fırsatları sunuluyor. Yazılımcılar Turkcell iş ortağı olarak üretimlerine devam etmek isterlerse, tüm Turkcell kanallarından destek sağlanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir