Türkiye 4.5G açılışını Vestel Venus ile yaptı

Türkiye 4.5G teknolojisine 1 Nisan günü 00.00’da düzenlenen özel bir törenle geçti. Türkiye’nin ilk 4.5G görüntülü telefon görüşmesi ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım arasında Vestel Venus telefonlarla gerçekleştirdi.

Heyecanla beklenen gün geldi ve Türkiye 1 Nisan itibariyle 4.5G teknolojisini kullanmaya başladı. 4.5G teknoloji kullanılarak yapılan ilk görüntülü görüşme ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan arasında gerçekleşti. Binali Yıldırım, telefon görüşmesini gerçekleştirirken Türkiye’nin yerli gururu Vestel Venus 5570 modelini kullandı.

Türkiye’nin ilk ve tek yerli akıllı telefonu olan Vestel Venus, Avrupa’nın en büyük endüstri komplekslerinden biri olan Vestel City’de tasarlanarak üretiliyor. En yeni Venus V3 serisi içinde yer alan Venus 5570 modeli, 4.5G teknolojisi ile uyumlu olmanın yanında yüksek performans gerektiren birçok uygulamayı başarıyla çalıştırabilen 8 çekirdekli 64 bit Qualcomm işlemciye, 2GB RAM kapasitesine, 32GB dahili depolama ve 64 GB’ye kadar çıkarılabilen SD Kart desteğine sahip. Venus 5570, ‘diamond cut’ tasarımı, 8MP ön kamera, 13MP arka kamera özellikleriyle de Türkiye’nin yerli gururu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir