Türkiye Vodafone Vakfı engelliler için Twitter’dan kampanya başlattı

Türkiye Vodafone Vakfı, engelli gençlerin düşlerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Twitter üzerinden “Düşler Gerçek Olsun” kampanyasını başlattı.

Vodafone Türkiye açıklamasına göre, teknolojiyi hayatın hizmetine sunarak toplumsal gelişimin ve değişimin öncüsü olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Türkiye Vodafone Vakfı, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin ekonomik ve toplumsal hayata eşit katılımına yönelik projelerine yenisini ekliyor.

Vakıf, 2008 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği Düşler Akademisi’nin bilinirliğini artırmak ve merkezde eğitim alan engelli gençlerin düşlerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak üzere sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden “#DüşlerGerçekOlsun” etiketiyle kampanya başlattı.

Twitter adresini bağışlamaya davet eden ve bu özelliğiyle Türkiye’de ilk olan “Düşler Gerçek Olsun” kampanyası ile sosyal medya kullanıcılarından Twitter hesaplarını bir günlüğüne Düşler Akademisi’ne bağışlamaları isteniyor.

Twitter kullanıcıları ayrıca, Düşler Akademisi’ne SMS göndererek bağışta bulunabiliyor. Türkiye Vodafone Vakfı, Düşler Akademisi’ne kampanya süresince toplanacak bağış miktarı kadar bağış yapacak.

Bugün başlayan ve bir ay sürecek olan kampanyaya Beyazıt Öztürk, Arzu Kaprol, Ayça Erturan ve Ümit Erdim çektikleri videolarla destek veriyor.

“Engelli gençlerimizin sesini daha fazla duyurmak istiyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, Türkiye Vodafone Vakfı’nı toplumun gelişmesine ve yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunma hedefiyle kurduklarını hatırlatarak, vakıf çatısı altında başlattıkları Düşler Akademisi ile de engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin ekonomik ve toplumsal hayata eşit ve aktif katılımını hedeflediklerini bildirdi. Süel, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar 3 bin 500 gencin hayatına dokunduğumuz Düşler Akademisi projesi ile fiziksel veya psikolojik çeşitli engelleri bulunan ya da maddi yetersizliklerinden dolayı toplumsal dışlanmışlık yaşayan dezavantajlı gençlerimize sanat yoluyla kendilerini ifade etmeleri, yeni fikirler üretmeleri, aktif ve üretken bireyler olarak toplumda yer almaları için önemli fırsatlar sunuyoruz. Engelli bireylere yönelik çalışmalarımızı bir adım ileriye taşıyarak Twitter’da Türkiye’de ilk kez yapılacak çok özel bir kampanyaya imza atıyoruz.

Düşler Akademisi için farkındalık oluşturmayı hedeflediğimiz Düşler Gerçek Olsun kampanyamızla Twitter kullanıcılarını hem hesaplarını bir günlüğüne Düşler Akademisi’ne bağışlamaya, hem de SMS göndererek akademiye bağışta bulunmaya davet ediyoruz. Kampanyanın sonunda biz de Türkiye Vodafone Vakfı olarak Düşler Akademisi’ne toplanan bağış kadar bağış yapacağız. Twitter kampanyamızın, engelli gençlerimizin sesinin daha fazla duyulmasında etkili olacağına inanıyoruz.”

Otomatik tweet atılacak

Türkiye Vodafone Vakfı’nın “Düşler Gerçek Olsun” kampanyasına destek vermek isteyen Twitter kullanıcıları, kampanyaya özel olarak hazırlanan “www.duslergercekolsun.com” adresindeki mikro siteyi ziyaret ederek hesaplarını bağışlayabilecek. Bunun için “Twitter hesabını 1 günlüğüne bağışla” butonuna tıklayacak olan kullanıcılar, Twitter hesapları ile giriş yaparak onay verecek. Kullanıcıların onayını takiben o gün içinde hesaplarından Düşler Akademisi adına toplam 4 otomatik tweet atılacak.

Projeyi anlatarak destek çağrısında bulunacak olan bu tweetler ile Twitter kullanıcılarının takipçileri “#DüşlerGerçekOlsun” etiketi ve linki üzerinden kampanyanın mikrositesine yönlendirilecek ve kampanyaya destek vermeye davet edilecek. Twitter hesabını bağışlayan kullanıcıların kişisel bilgilerine hiçbir şekilde erişilmeyecek ve kullanıcılar gün içinde hesaplarını diledikleri gibi kullanmaya devam edebilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir