Yapay Zekâ Zirvesi halil aksu

Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi 12 Mart’ta

Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin düzenlediği üçüncü Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi, 12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı uzmanlar, akademisyenler ve girişimcilerin katılacağı etkinliğin ana teması “Yapay Zekâ İşinize Değer Katar” olacak. 1500’ün üzerinde katılımcıyı ağırlayacak olan Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi hakkında daha fazla bilgi almak için https://turkiye.ai/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu sene 12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek üçüncü Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’nde Yapay Zzekânın etkili olduğu tüm alanlarda sağlayacağı katma değer her yönüyle ele alınacak. Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği, Türkiye’nin en büyük Yapay Zekâ buluşması olan etkinliğe dünyanın farklı noktalarından alanında uzman pek çok isim konuşmacı olarak katılacak.

100’e Yakın Konuşmacı 1500’den Fazla Katılımcıya Yapay Zekâ’yı Anlatacak

“Yapay Zekâ İşinize Değer Katar” temasının işleneceği etkinlikte, Yapay Zekânın perakendeden sağlığa, üretimden finansa, otomotivden eğitime kadar hayatın pek çok alanındaki etkisi 1500’den fazla katılımcıya aktarılacak. Türkiye’deki Yapay Zekâ çalışmalarının desteklenmesi için yola çıkan ve ekosistemin büyümesine büyük katkılar sağlayan TRAI’nin düzenlediği Zirve’de üç salonda eş zamanlı olarak düzenlenecek sunum ve panellerde Yapay Zekâ hakkındaki son gelişmeler paylaşılacak. Konunun uzmanları, kurumların temsilcileri ve Startuplar’la tanışma şansı yakalayacak olan katılımcılar, Zirve’de aralarında Türkiye’nin önemli firmalarının üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 100’e yakın konuşmacının sunumunu dinleme fırsatı bulacak.

“Yapay Zekâ Medeniyetimizin İşletim Sistemi Haline Gelecek”

Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin Kurucusu Halil Aksu yaptığı değerlendirmede, Yapay Zekânın her şirket, her sektör ve hatta her ülke için rekabetçi bir güç haline geleceğini belirtti. “Yapay Zekâ medeniyetimizin işletim sistemi haline gelecek. Sağlıktan eğitime, e-ticaretten üretime, güvenlikten adalete, bankacılıktan otomotive kadar iş ve özel hayatın her alanına derinden nüfus edecek. Daha önce hiç görmediğimiz kadar büyük optimizasyonlar, öngörüler, kalite artışları ve müşteri deneyimleri yaşatacak” diyen Aksu, Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’nin de farkındalığı ve ekosistemi geliştirmede büyük rolü olduğunun altını çizdi.

Yapay zekâya olan ilginin gittikçe arttığını ifade eden Aksu, “Bundan dolayı bu yılki zirvemizin odağı ve sloganının ‘Yapay zekâ İşinize Değer Katar’ olmasına karar verdik. Ülkemizde Yapay Zekâ çalışmalarının geliştiğini ve çoğaldığını görmekten dolayı onur ve mutluluk duyuyoruz. Çünkü Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’ni bu konudaki farkındalığı artırmak ve ekosistemi geliştirmek hedefiyle kurmuştuk. 10 kadar Startup ile başladıktan sonra üç yıl içinde bu sayıyı 100’ün üzerine taşımayı başardık. Önümüzdeki yıllarda bu sayının katlanarak artacağını ve daha çok Yapay ekâ projesi gerçekleştirileceğini göreceğimize dair inancımız da tam.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir